Strona głównaWiadomościPolskaWiceszef MSZ chce wciągnąć Polskę w wojnę! "Atak podobnie terrorystyczny jak atak...

Wiceszef MSZ chce wciągnąć Polskę w wojnę! „Atak podobnie terrorystyczny jak atak Rosji na Ukrainę”

-

- Reklama -

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna ocenił, że Polska powinna wesprzeć Izrael w konflikcie z Iranem. Jak dodał, atak Iranu na Izrael był „atakiem podobnie terrorystycznym jak atak Rosji na Ukrainę”.

Wiceszef polskiej dyplomacji w Radiu Zet został zapytany czy Polska powinna wesprzeć Izrael w konflikcie z Iranem. – Tak – podpowiedział Szejna.

Dopytywany dlaczego i czy Polska nie powinna być neutralna odpowiedział: „Nie, dlatego że atak Iranu na Izrael był atakiem podobnie terrorystycznym jak atak Rosji na Ukrainę”.

– Po drugie, wyciągamy bardzo mądre wnioski z tego w jaki sposób Izrael się broni przy wsparciu Stanów Zjednoczonych i po trzecie skala tego ataku, czyli kilkaset dronów, rakiet balistycznych manewrujących, to jest dwukrotnie większa (skala) niż pierwszy taki (atak) 24 lutego Rosji na Ukrainę. Czyli zamiarem Iranu było zniszczenie Izraela – twierdził Szejna.

Wiceszef MSZ odradzał też obywatelom Polski podróże na Bliski Wschód w najbliższym czasie. – W każdej chwili coś się może zdarzyć. Z całego serca proszę, żebyście państwo nie narażali swojego życia i zdrowia – mówił.

W nocy z soboty na niedzielę Iran dokonał odwetowego uderzenia na Izrael w odpowiedzi na atak na irańską placówkę konsularną w Damaszku, w wyniku którego zginęło kilku wyższych rangą irańskich oficerów.

Iran wystrzelił ponad 300 dronów i rakiet, głównie ze swojego terytorium, jednak wyrządziły one niewielkie szkody, bowiem ogromną większość z nich udało się strącić siłom Izraela, USA, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Jordanii.

Źródło:PAP

Najnowsze