Strona głównaWiadomościPolskaEkowariaci blokują mosty w Warszawie. Kierowcy wymijają ich jak pachołki. Policja usuwa...

Ekowariaci blokują mosty w Warszawie. Kierowcy wymijają ich jak pachołki. Policja usuwa [VIDEO]

-

- Reklama -

Tak zwani aktywiści klimatyczni spod znaku Ostatnie Pokolenie w poniedziałek próbowali blokować mosty w Warszawie. Utrudnianie wykonywania ludziom codziennych obowiązków tłumaczą oczywiście „walką z globalnym ociepleniem”. Kierowcy zbytnio się tym nie przejęli. Wymijali ich jak pachołki. Sprawę dość szybko załatwiła także policja.

Klimatyści niedawno zakłócili koncert w Filharmonii Narodowej oraz oblali farbą warszawską syrenkę. Teraz postanowili – wzorem ekowariatów z Zachodu – blokować drogi.

Rozstawili się na mostach: Południowym, Łazienkowskim, Świętokrzyskim i Śląsko-Dąbrowskim. Przynajmniej na razie nie postanowili do dróg się przyklejać, więc policja dość sprawnie aktywistów usunęła.

A tam, gdzie policja nie zdążyła zareagować, kierowcy po prostu wymijali klimatystów jak pachołki. Nasi aktywiści w swej nieudolności są bardzo uroczy i przynajmniej nie wstrzymali na dłużej ruchu. Zapowiadają jednak, że to nie koniec ich działań i warszawiacy niebawem pewnie znów będą musieli zetknąć się z ich fanaberiami.

Najnowsze