Strona głównaWiadomościPolskaEkowariatki zakłóciły koncert w Filharmonii Narodowej. Orkiestra nie przestała grać

Ekowariatki zakłóciły koncert w Filharmonii Narodowej. Orkiestra nie przestała grać [FOTO/VIDEO]

-

- Reklama -

Dwie tzw. klimatystki z grupy „Ostatnie Pokolenie” wtargnęły na scenę podczas koncertu w warszawskiej Filharmonii Narodowej i wykrzykiwały swoje hasełka. Orkiestra nie przestała grać, a dyrygent wyrwał im transparent.

W Filharmonii Narodowej odbywał się koncert z okazji jubileuszu 80. urodzin i 60-lecia pracy artystycznej Antoniego Wita. W pewnym momencie na scenę wtargnęły „aktywistki” ze skrajnie lewicowej grupy „Ostatnie Pokolenie”. Na Zachodzie przedstawiciele tej grupy zasłynęli z blokowania ulic, niszczenia dzieł sztuki czy zabytków.

- Reklama -

W Warszawie „ekoterrorystki” krzyczały: – To jest alarm. Nasz świat płonie. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może powstrzymać katastrofę klimatyczną. Żądamy radykalnych inwestycji w transport publiczny.

Dyrygent wyrwał dziewczynom baner, za co otrzymał gromkie brawa. Po niecałej minucie obie aktywistki zostały zdjęte ze sceny przez ochronę filharmonii. W czasie trwającego 50 sekund zdarzenia orkiestra nie przestała grać.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Po całym zdarzeniu ekowariaci z „Ostatniego Pokolenia” wydali oświadczenie. Są dumni ze swojego czynu, nazywają go obywatelskim i generalnie to rzekomo „walczą z globalnym ociepleniem”, więc – tak twierdzą – wolno im więcej.

spot_img

Najnowsze