Strona głównaWiadomościŚwiatIzrael dozbrajany przez Zachód kosztem Ukrainy?

Izrael dozbrajany przez Zachód kosztem Ukrainy?

-

- Reklama -

Francuski historyk wojskowości Cedric Mas twierdzi w kontekście ataku Iranu na Izrael, że „państwo żydowskie czerpie korzyści z pomocy, której odmawiamy Ukraińcom”. Wskazuje, że „zachodnia pomoc dla Izraela wzrosła od 10 do 30% po 7 października.

Cédric Mas dodaje, że te dostawy sprzętu i amunicji spowodowała jednak, że części dostaw „jednocześnie odmawiano Ukraińcom”. „Izrael korzysta z otwartego wsparcia amerykańskiego aparatu wojskowo-przemysłowego” – mówił w niedzielę 14 kwietnia dla France Info Cédric Mas.

Dodał, że państwo żydowskie otrzymało także „dostawy z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, a przedstawiciel armii izraelskiej potwierdził, że pomoc francuska również w tej sprawie była znacząca”. Francja przyczyniła się także do „nadzorowania obszaru” podczas ataku Iranu na Izrael.

„Ogromna pomoc Zachodu przekierowana do Izraela” kosztem dostaw dla Ukrainy. Mas twierdzi nawet, że „dzisiejsze trudności na Ukrainie są bezpośrednią konsekwencją ataku z 7 października”.

Wyjaśnia, że jest to „powiązane z wyborami politycznymi na najwyższym szczeblu, które zostały dokonane i które być może zasługują na dyskusję, zwłaszcza jeśli Benjamin Netanjahu nie posłucha rad społeczności międzynarodowej dotyczących potrzeby umiaru działań i wybierze eskalację”.

Najnowsze