Strona głównaWiadomościPolitykaKonfederacja startuje z kampanią do Europarlamentu. Braun znów "schowany"?

Konfederacja startuje z kampanią do Europarlamentu. Braun znów „schowany”?

-

- Reklama -

W poniedziałek, 15 kwietnia Konfederacja oficjalne zainauguruje kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Podczas „mini-konwencji” wystąpią Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen, zabraknie natomiast prezesa trzeciej partii współtworzącej Konfederację – Grzegorza Brauna. Podczas inauguracji przedstawione zostaną założenia kampanii oraz zaprezentowani kandydaci do europarlamentu.

Start kampanii europarlamentarnej Konfederacji został zapowiedziany na poniedziałek, 15 kwietnia, na godzinę 12.00 w Warszawie.

Dyrektor Biura Prasowego Konfederacji Michał Urbaniak poinformował, że podczas inauguracji kampanii wystąpią liderzy Konfederacji: wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak oraz poseł Sławomir Mentzen. – Będzie miało to formę mini-konwencji – powiedział.

Będą omawiane główne tematy kampanijne, czyli to, jak widzimy Unię Europejską, co powinniśmy zrobić w sprawie Zielonego Ładu czy migracji – dodał.

Poseł Konfederacji Michał Wawer powiedział, że w ramach kampanii ugrupowanie „planuje nagłaśniać rzeczy, o których mało kto w Polsce mówi”.

Absurdy unijnej polityki klimatycznej, sposoby na jakie Unia Europejska prowadzi w tej chwili konsekwentną politykę zubażania Polaków, pozbawiania Polaków i mieszkańców wszystkich innych krajów UE pieniędzy, poziomu życia, dostępu do czegoś, co powinno być oczywistością, czyli własnych mieszkań czy własnych samochodów – wymienił Wawer.

Jak dodał Konfederacja będzie startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego samodzielnie, ponieważ „wśród dużych sejmowych partii nie ma z kim robić koalicji”. – Nie widzimy na polskiej scenie politycznej, wśród partii sejmowych, żadnej partii, która by podzielała nasze poglądy. Nie możemy tutaj mówić o Prawie i Sprawiedliwości jako partii eurosceptycznej – zaznaczył.

PiS przez wiele lat używa w sposób instrumentalny retoryki antyunijnej, natomiast jednocześnie podpisuje się pod wszystkimi unijnymi programami, podatkami. Premier Mateusz Morawiecki zgodził się na pakiet Fit for 55, który my od samego początku bardzo konsekwentnie krytykujemy – dodał Wawer.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE w dniach 6-9 czerwca. W Polsce 9 czerwca będzie wybieranych 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Najnowsze