Strona głównaWiadomościPolskaKto zastąpi Andrzeja Dudę?

Kto zastąpi Andrzeja Dudę? [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Z najnowszego sondażu dla Wirtualnej Polski przeprowadzonego przez United Surveys wynika, że największe szanse na fotel Prezydenta RP miałby kandydat PO.

Według badania, gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, największą liczbę głosów zdobyłby prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Polityk PO może liczyć na 29 proc. poparcia, czyli o 6,8 pkt. proc. więcej niż w lutym.

Na drugim miejscu uplasował się był premier i polityk PiS Mateusz Morawiecki. W badaniu uzyskał on 22,4 proc. głosów, czyli o 1,9 pkt. proc. mniej niż w poprzednim sondażu.

To między Trzaskowskim a Morawieckim rozstrzygnąć by się miała II tura.

Podium zamyka natomiast marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Zdobył 17,1 proc. poparcia, notując tym samym spadek o 7,7 pkt. proc.

W sondażu pojawiły się także inne nazwiska. Z badania wynika, że była premier z PiS Beata Szydło może liczyć na 8,6 proc. poparcia (spadek o 0,4 pkt. proc.).

Współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen uzyskał wynik na poziomie 4,7 proc. (spadek o 1,8 pkt. proc.).

Wicemarszałek Sejmu i także współprzewodniczący Konfederacji Krzysztof Bosak mógłby zaś liczyć na 3,8 proc. głosów (wzrost o 1,9 pkt. proc.).

Na ostatnim miejscu znalazł się przedstawiciel Lewicy Robert Biedroń z wynikiem 3,3 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.).

Według badania United Surveys, 11,2 proc. ankietowanych nie wie na kogo oddać swój głos. To o 1,2 pkt. proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

Badanie przeprowadzono podczas I tury wyborów samorządowych w dniach 6-7 kwietnia 2024 roku.

Źródło:wp.pl

Najnowsze