Strona głównaWiadomościPolskaMakabryczna zbrodnia w centrum Warszawy. Ukrainiec przyznał się do 3 zabójstw

Makabryczna zbrodnia w centrum Warszawy. Ukrainiec przyznał się do 3 zabójstw

-

- Reklama -

Andrij S. przyznał się do zamordowania trzech osób, których ciała zostały znalezione w kamienicy przy ul. Grzybowskiej w Warszawie, ale odmówił składania wyjaśnień — ustalił nieoficjalnie Onet.

W przypadku czwartej ofiary konieczne będą badania, by wyjaśnić, czy do jej śmierci przyczynił się ktoś inny. Na jej ciele znaleziono bowiem ślady powieszenia. Sąd dziś po południu podjął decyzję o tymczasowym areszcie dla 34-latka oraz dla pozostałych pięciu osób zatrzymanych do tej sprawy – poinformowała prokuratura.

Trwa śledztwo w sprawie makabrycznego odkrycia w kamienicy przy ul. Grzybowskiej w centrum Warszawy.

— Andrij S., 34-letni obywatel Ukrainy, usłyszał zarzut trzech zabójstw (art. 148 par 1 Kodeksu karnego). Pięć osób usłyszało zarzuty niezawiadomienia o przestępstwie z art. 240 k.k. Wobec wszystkich skierowano wnioski o ich tymczasowe aresztowanie — przekazał prok. Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W środę po południu warszawski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 34-latka. Jak poinformował nas wkrótce potem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, taka sama decyzja zapadła wobec pozostałych pięciu osób zatrzymanych do sprawy. Cała szóstka została aresztowana tymczasowo na trzy miesiące.

Tymczasem, jak ustalił nieoficjalnie Onet, Andrij S. przyznał się do potrójnego zabójstwa. Odmówił jednak składania wyjaśnień. Pozostałe pięć osób, trzech mężczyzn i dwie kobiety, które usłyszały zarzuty niepowiadomienia o przestępstwie, również przyznało się do winy.

34-letniemu Andrijowi S. za potrójne zabójstwo grozi dożywocie. Pozostałe pięć osób, za niepowiadomienie organów ścigania o przestępstwie, może trafić do więzienia na trzy lata.

źródło: onet.pl

Najnowsze