Strona głównaWiadomościPolitykaAmbasador Izraela w Polsce wydał nowe oświadczenie

Ambasador Izraela w Polsce wydał nowe oświadczenie

-

- Reklama -

Ambasador Izraela w Polsce Ja’akow Liwne wydał nowe oświadczenie. Odniósł się do spotkania z wiceszefem MSZ Andrzejem Szejną.

Liwne został wezwany do polskiego MSZ po tym, gdy siedmioro wolontariuszy organizacji humanitarnej World Central Kitchen, w tym Polak Damian Soból, zostało zamordowanych w Strefie Gazy przez izraelskie wojsko. Wśród ofiar byli też obywatele Australii, Wielkiej Brytanii oraz z obywatelstwem amerykańsko-kanadyjskim.

Po spotkaniu z ambasadorem Izraela w Polsce MSZ przekazało, że Liwne przeprosił za morderstwo, którego morderstwem oczywiście nie nazwał. Wobec tego polska strona wyklucza wydalenie ambasadora.

Nowe oświadczenie w tej sprawie wydał Liwne. „Na moim dzisiejszym spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych z polskim wiceministrem spraw zagranicznych Andrzejem Szejną powtórzyłem słowa o moim osobistym głębokim smutku i szczerych przeprosinach z powodu tragicznej śmierci pracowników World Central Kitchen, w tym polskiego obywatela Pana Damiana Sobola. Z głębi naszych serc łączymy się w smutku z rodzinami” – napisał na portalu X/Twitter.

Stwierdził ponadto, łączy się z jego rodziną w smutku. „Zapewniłem więc ministra, że Izrael jest w pełni zaangażowany w przejrzyste i dokładne dochodzenie w sprawie tej poważnej tragedii” – dodał dyplomata.

Najnowsze