Strona głównaWiadomościPolitykaSpory skok Konfederacji

Spory skok Konfederacji [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Koalicja Obywatelska zdobyłaby 30,5 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość 29 proc., Trzecia Droga 11,8 proc., Lewica 9,5 proc., a Konfederacja 8,4 proc. – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRiS dla Onetu.

Według sondażu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, najlepszy wynik uzyskałaby Koalicja Obywatelska — 30,5 proc. W porównaniu do sondażu IBRiS przeprowadzonego w dniach 5-8 stycznia, poparcie dla KO spadło o 1,5 pkt proc.

Prawo i Sprawiedliwość znalazło się na drugim miejscu z wynikiem 29 proc., a notowania tej partii w stosunku do styczniowego badania spadły o 5 pkt proc.

Na trzecim miejscu w sondażu znalazła się, podobnie jak w styczniu, Trzecia Droga z poparciem 11,8 proc. W sondażu ze stycznia Trzecia Droga mogła liczyć na 14,1 proc.

Poparcie dla Lewicy utrzymało się mniej więcej na tym samym poziomie — w najnowszym sondażu to 9,5 proc.

O ponad 3 pkt proc. w stosunku do badania ze stycznia wzrosło poparcie dla Konfederacji, która teraz mogłaby liczyć na 8,4 proc.

Na inną niż wymienione partie chce głosować 1,9 proc. ankietowanych. 8,9 proc. wybrało odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć”.

Frekwencja wyniosłaby 63,8 proc.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS 4 kwietnia na ogólnopolskiej próbie 1068 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

(PAP)

Najnowsze