Strona głównaWiadomościŚwiatUSA domagają się od Izraela ukarania winnych śmierci wolontariuszy w Strefie Gazy

USA domagają się od Izraela ukarania winnych śmierci wolontariuszy w Strefie Gazy

-

- Reklama -

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin w czwartek w rozmowie z izraelskim ministrem obrony Yoavem Gallantem nalegał, aby ten przeprowadził „szybkie i przejrzyste” śledztwo, udostępnił publicznie wnioski i pociągnął winnych do odpowiedzialności – oznajmił Pentagon.

W czwartek sekretarz obrony USA Lloyd Austin w rozmowie telefonicznej z izraelskim ministrem obrony Yoavem Gallantem, wezwał Izrael do podjęcia konkretnych kroków w celu ochrony pracowników organizacji humanitarnych i palestyńskiej ludności cywilnej w Gazie „po powtarzających się niepowodzeniach w koordynacji” – stwierdził Pentagon.

Wezwanie do podjęcia działań nastąpiło po izraelskim ataku, w którym w tym tygodniu zginęło siedmiu pracowników World Central Kitchen w Gazie.

„Sekretarz Austin wyraził swoje oburzenie izraelskim atakiem na konwój z pomocą humanitarną World Central Kitchen, w wyniku którego zginęło siedmiu pracowników organizacji humanitarnych, w tym obywatel amerykański” – czytamy w oświadczeniu po rozmowie telefonicznej obu ministrów obrony.

Austin nalegał także, aby Gallant przeprowadził „szybkie i przejrzyste” śledztwo, udostępnił publicznie wnioski i pociągnął winnych do odpowiedzialności – oznajmił Pentagon. 

Źródło:PAP

Najnowsze