Strona głównaWiadomościPolskaNie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Miał 62 lata. Dziś pogrzeb

Nie żyje jeden z najbogatszych Polaków. Miał 62 lata. Dziś pogrzeb

-

- Reklama -

26 marca zmarł Jerzy Kasperczyk, czyli jeden z najbogatszych Polaków. Informacja o śmierci biznesmena wypłynęła do mediów w dniu pogrzebu.

W 1994 roku Kasperczyk wraz ze wspólnikami – Sławomirem Rusinkiem, Krzysztofem Pawińskim, Józefem Szczurem oraz Zdzisławem Struglikiem – założyli firmę Maspex.

- Reklama -

Dziś jest to jeden z największych gigantów na rynku żywności w Europie Środkowej i Wschodniej. W 2022 roku przychody firmy przebiły ponad 14 mld zł.

Maspex jest „liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Rumunii oraz ich czołowym producentem na Węgrzech, w Bułgarii, na Litwie oraz Łotwie, czy liderem na rynku makaronów, dżemów, i sosów oraz wiodącym producentem w segmencie keczupów, dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce” – informuje Wprost.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Kasperczyk, do którego należało 16,7 proc. akcji firmy, znajdował się na 44. miejscu na liście najbogatszych Polaków według Forbesa i na 29. miejscu według portalu Wprost.

Biznesmen przeżył 62 lata. Jego pogrzeb odbędzie się w kwietnia Myślenicach (woj. małopolskie).

Źródło:Wprost
spot_img

Najnowsze