Strona głównaWiadomościPolskaŚwiąteczne premie dla pracowników TVP. Znamy kwoty

Świąteczne premie dla pracowników TVP. Znamy kwoty

-

- Reklama -

Pracownicy TVP dostaną świąteczne pensje w związku z nadchodzącą Wielkąnocą. Wiadomo już, o jakich kwotach mowa.

Komisja Zakładowa „Solidarności”, Związek Zawodowy Pracowników Twórczych „Wizja” oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji na początku marca 2024 roku zwróciły się do władz Telewizji Polskiej, by pracownicy tej stacja z okazji świąt Wielkiejnocy otrzymali specjalne pensje.

W piśmie powoływano się na to, że ostatnie miesiące miały być trudne dla pracowników stacji. Mowa o szeregu zakłóceń, które wynikły ze zmiany ekipy u sterów.

Portal branżowy „Wirtualne Media” informuje, że TVP przystało na prośbę związków i wszyscy etatowi pracownicy stacji otrzymają dodatek wielkanocny.

Związkowcy wnioskowali o 2 tys. złotych, ale TVP zgodziło się 1,3 tys. Bogdan Wiśniewski, czyli szef Komisji Zakładowej „Solidarności”, stwierdził, ze „cieszy się, że świadczenie w ogóle jest”.

– Jak wiadomo, prosiliśmy o wyższe świadczenie. Natomiast braliśmy też pod uwagę, że w obecnych okolicznościach pracodawca może w ogóle go nie przyznać. Cieszymy się, że świadczenie w ogóle jest – stwierdził.

Rząd Tuska sięga do rezerwy, by opłacić media reżimowe. Duży zastrzyk finansowy dla TVP

Źródło:Wirtualne Media

Najnowsze