Strona głównaWiadomościPolskaRząd Tuska sięga do rezerwy, by opłacić media reżimowe. Duży zastrzyk finansowy...

Rząd Tuska sięga do rezerwy, by opłacić media reżimowe. Duży zastrzyk finansowy dla TVP

-

- Reklama -

Jak wynika z ustaleń „Dziennika Gazety Prawnej”, media reżimowe wkrótce mają otrzymać spory zastrzyk gotówki. Pieniądze będą pochodzić z rezerwy budżetowej.

Mowa dokładnie o kwocie 1,5 mld zł. Znaczna część z niej – 1,24 mld zł – ma trafić do Telewizji Polskiej, pozostała – 260 mln zł – do Polskiego Radia i kilkunastu rozgłośni regionalnych.

Pieniądze mają pochodzić z rezerwy celowej budżetu państwa. Według informacji, do których dotarł „DGP”, odpowiednie wnioski w tej sprawie trafiły już do rządu. Pieniądze mają zostać wypłacone do końca marca.

To kolejny tego typ ruch rządu Tuska. Około miesiąc temu wypłacono w ten sposób 250 mln zł, z czego aż 220 mln zł zainkasowała TVP. Według ustaleń „DGP”, kolejna transza z rezerwy budżetowej na media reżimowe planowana jest wstępnie we wrześniu.

Rząd tłumaczy, że musi płacić w ten sposób, gdyż Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wypłaca pieniędzy z abonamentu. Instytucja ta, wierna jeszcze PiS-owi, twierdzi, że przejęcie mediów reżimowych odbyło się w niewłaściwy sposób i nie uznaje zarządzających obecnie likwidatorów.

Najnowsze