Strona głównaWiadomościPolskaZdemolowane samochody w Gdyni. Wandale skakali po autach

Zdemolowane samochody w Gdyni. Wandale skakali po autach

-

- Reklama -

Gdyńscy policjanci szukają dwóch mężczyzn, którzy w nocy z soboty na niedzielę w Gdyni zniszczyli 13 aut, zaparkowanych na ulicach Kleeberga i Staniewicza. Funkcjonariusze ustalili świadków i sporządzili rysopis mężczyzn.

„W nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 4 rano dyżurny z komisariatu z Oksywia otrzymał zgłoszenie, że na ulicach Kleeberga i Staniewicza dwie osoby skaczą po zaparkowanych pojazdach” – przekazała oficer prasowa gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert.

Dodała, że sprawcy zdążyli uciec przed przyjazdem policjantów. „Funkcjonariusze ustalili, że uszkodzonych zostało 13 samochodów” – podała policjantka.

W samochodach zostały rozbite przednie szyby, wyrwane lusterka, wgniecione dachy. Z jednego z pojazdów sprawcy ukradli tablice rejestracyjne.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i policyjny technik, który zabezpieczył ślady. Funkcjonariusze ustalili świadków zdarzenia i sporządzili rysopis sprawców.

Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

AKTUALIZACJA: W poniedziałek przed południem policja poinformowała, że schwytała dwóch podejrzanych o zdemolowanie aut. Zatrzymani to 17- i 19-letni mieszkańcy Gdyni. Straty wyceniono na ponad 14 tys. zł.

Najnowsze