Strona głównaWiadomościPolitykaDopłaty do czynszu i centrum gamingowe. Tak chce rządzić Schreiber popierany przez...

Dopłaty do czynszu i centrum gamingowe. Tak chce rządzić Schreiber popierany przez Konfederację 2.0

-

- Reklama -

Kandydat na prezydenta Bydgoszczy, poseł PiS Łukasz Schreiber powiedział w sobotę, że ma program, który zachęci młodych ludzi do pozostania w mieście i powrotu do niego. Ma to powstrzymać dramatyczny spadek liczby mieszkańców i przyczynić do rozwoju Bydgoszczy.

Schreiber (KWW Łukasz Schreibera – Bydgoska Prawica) podkreślił, że Bydgoszcz kurczy się, jest jednym z najbardziej wyludniających się miast. Podał, że w ciągu 13 lat sprawowania funkcji prezydenta przez Rafała Bruskiego liczba mieszkańców zmniejszyła się o 40 tysięcy.

Według posła, konieczne jest zwiększanie atrakcyjności miasta dla młodych. Jak dodał, temu mają służyć m.in. prezentowane przez niego wcześniej rozwiązania dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej, wprowadzenie Karty Bydgoszczanina, utworzenie centrum gamingowego czy organizowanie wielkich imprez sportowych.

Na konferencji prasowej Schreiber przedstawił pomysł Akademii Liderów, która wyłoni najwybitniejszych studentów bydgoskich uczelni, na których miastu najbardziej zależy. Już jako absolwenci, gdy zdecydują się pozostać i podjąć pracę w mieście, otrzymają na wsparcie – dopłatę do czynszu przez pięć lat w wysokości 50 proc. Na to samo mogliby liczyć młodzi bydgoszczanie, którzy po studiach w innych ośrodkach wrócą do Bydgoszczy.

Schreiber zapowiedział też, że gdy zostanie prezydentem miasta, zwiększone zostaną do 1 mln zł, środki na stypendia wybitnych sportowców, które zostały okrojone w ostatnich latach. Wybitni sportowcy mieliby stać się wizytówką miasta i je promować.


Przypomnijmy, że w Bydgoszczy posła PiS poparła część Konfederacji. Lokalni politycy PiS-u i Konfederacji wspólnie wystąpili podczas konferencji prasowej w lutym i przekazali, że wystartują wspólnie w wyborach samorządowych pod nazwą Bydgoska Prawica.

Kandydatem na prezydenta jest Łukasz Schreiber z PiS-u. Podczas prezentacji Konfederację na pierwszym froncie reprezentował Marcin Sypniewski z Nowej Nadziei, który jest także sekretarzem Konfederacji.

Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna, inna z partii współtworzących Konfederację Wolność i Niepodległość, zaznacza, że w tym porozumieniu z PiS-em nie uczestniczy. Krystyna Jarocka, szefowa lokalnych struktur KKP w Bydgoszczy, w oświadczeniu poinformowała, że partia Brauna nie będzie popierać Schreibera na prezydenta Bydgoszczy.


W Bydgoszczy zarejestrowanych zostało czworo kandydatów na prezydenta miasta. Oprócz byłego ministra w rządzie PiS Łukasza Schreibera są to prezydent miasta Rafał Bruski (KKW Koalicja Obywatelska), wiceprzewodnicząca rady miasta Joanna Czerska-Thomas (KKW Trzecia Droga PSL – PL 2050 Szymona Hołowni) i księgowa Maja Adamczyk (KWW Europejska Lewica).

Źródło:PAP

Najnowsze