Strona głównaWiadomościPolitykaPartia Grzegorza Brauna nie weszła w układ z PiS-em. "Przeciwko temu protestowaliśmy"

Partia Grzegorza Brauna nie weszła w układ z PiS-em. „Przeciwko temu protestowaliśmy”

-

- Reklama -

Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna odcina się od decyzji lokalnych struktur Konfederacji w Bydgoszczy. Zdecydowano tam, by w wyborach samorządowych startować razem z PiS-em.

W poniedziałek na konferencji prasowej w Bydgoszczy wspólnie wystąpili lokalni politycy PiS-u i Konfederacji. Przekazali, że wystartują wspólnie w wyborach samorządowych pod nazwą Bydgoska Prawica.

Kandydatem na prezydenta będzie Łukasz Schreiber z PiS-u. Podczas prezentacji Konfederację na pierwszym froncie reprezentował Marcin Sypniewski z Nowej Nadziei, który jest także sekretarzem Konfederacji.

Konfederacja Korony Polskiej, inna z partii współtworzących Konfederację Wolność i Niepodległość, zaznacza, że w tym porozumieniu z PiS-em nie uczestniczy. Krystyna Jarocka, szefowa lokalnych struktur KKP w Bydgoszczy, w oświadczeniu poinformowała, że partia Brauna nie będzie popierać Schreibera na prezydenta Bydgoszczy.

„Dementuję, jakoby cała Konfederacja, jako układ trzech partii, weszła w Bydgoszczy w porozumienie z panem posłem Łukaszem Schreiberem. Konfederacja Korony Polskiej nie uczestniczyła w negocjacjach, o których jako przewodnicząca KKP w Bydgoszczy zostałam poinformowana przez Kolegów z Nowej Nadziei pół godziny przed spotkaniem. Potwierdziłam wtedy, że nie jesteśmy zainteresowani współpracą w tym zakresie” – napisała w oświadczeniu Jarocka.

Następnie przedstawiła szereg zarzutów wobec Schreibera.

„Pan Schreiber wraz z innymi posłami PiS, głosował za odrzuceniem sprzeciwu Senatu odnośnie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze. W ustawie tej m. in. przewidziano możliwość wywłaszczania ziemi bez rekompensaty, ziemi pod powierzchnią której znaleziono kopaliny, w tym wody termalne lub wody mineralne. Przeciwko temu protestowaliśmy i pisaliśmy do posła Schreibera listy – bezskutecznie. Ustawa weszła w życie 19 października 2022. Działania posła Schreibera podczas „pandemii” także budziły nasz sprzeciw” – podkreśliła Jarocka.

Antysystemowy czar prysł. Konfederacja idzie z PiS-em

 

Najnowsze