Strona głównaWiadomościPolitykaAntysystemowy czar prysł. Konfederacja idzie z PiS-em

Antysystemowy czar prysł. Konfederacja idzie z PiS-em

-

- Reklama -

W Bydgoszczy Konfederacja zblatowała się z Prawem i Sprawiedliwością. Obie partie wspólnie idą do wyborów samorządowych. Jak zapewniają politycy obu ugrupowań, wspólny start nie odbędzie się pod szyldem PiS.

PiS i Konfederacja, a także inne mniejsze lokalne ruchy, w Bydgoszczy wystartują wspólnie jako Bydgoska Prawica. Kandydatem na prezydenta miasta będzie Łukasz Schreiber (PiS). Zapowiedział on, że w wyborach samorządowych w Bydgoszczy będzie szersze porozumienie PiS-u z Konfederacją i Solidarnością.

Zawiązujemy szerokie porozumienie. Odpowiadamy na apel wielu bydgoszczan o tym, że potrzeba jest zmiana, ale także, że potrzebne jest odejście od myślenia w kategoriach interesu tylko jednej partii politycznej. Zdecydowaliśmy się zawiązać ruch miejski i wystartować nie jako Prawo i Sprawiedliwość, ale jako Komitet Wyborczy Wyborców Łukasza Schreibera Bydgoska Prawica – powiedział na konferencji prasowej Schreiber.

Poseł PiS, były minister i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, podkreślił, że na listach komitetu będą również przedstawiciele Konfederacji, Solidarności, lokalnych stowarzyszeń. Zaznaczył, że większość kandydatów na radnych będą stanowiły osoby bezpartyjne.

Decydując się na ten ruch pokazaliśmy, że rezygnujemy z pieniędzy partii politycznych na kampanię, że tę kampanię będziemy prowadzili za własne pieniądze, za środki naszych przyjaciół i ewentualnie za środki bydgoszczan, którzy zechcą wesprzeć naszą inicjatywę – mówił kandydat na prezydenta Bydgoszczy.

Schreiber dodał, że tak jest uczciwiej i to pokazuje, że w razie ewentualnego zwycięstwa nie wchodzimy do bydgoskiego ratusza z bagażem zobowiązań. Uznał to za szansę zmian na lepsze.

W konferencji wzięli udział poseł PiS Bartosz Kownacki i lider miejscowych struktur Konfederacji Marcin Sypniewski.

Sypniewski powiedział, że wyborcy, którzy chcą prawdziwych zmian w Bydgoszczy nie będą musieli zastanawiać się na kogo głosować, bo wszystkie listy poza Bydgoską Prawicą to będą listy obecnego prezydenta miasta i jego ludzi.

Prezydentem Bydgoszczy od 2010 r. jest Rafał Bruski z PO. Na razie nikt, poza Schreiberem, nie zapowiedział startu w wyborach na prezydenta miasta.

Jednocześnie Konfederacja Korony Polskiej, jedna z trzech partii współtworzących Konfederację, poinformowała, że w Bydgoszczy nie weszła w układ z PiS.

CZYTAJ WIĘCEJ: Partia Grzegorza Brauna nie weszła w układ z PiS-em. „Przeciwko temu protestowaliśmy”

Najnowsze