Strona głównaWiadomościŚwiatJacob Rothschild nie żyje. Finansjer zmarł w wieku 87 lat

Jacob Rothschild nie żyje. Finansjer zmarł w wieku 87 lat

-

- Reklama -

W wieku 87 lat zmarł Jacob Rothschild z rodziny niemieckich Żydów, związanych z bankowością i finansami.

Rodzina Rothschildów wydała oświadczenie, które opublikowała agencja prasowa AP.

- Reklama -

„Nasz ojciec Jacob był ważną postacią w życiu wielu ludzi, znakomitym finansistą, mistrzem sztuki i kultury, oddanym urzędnikiem państwowym, żarliwym zwolennikiem spraw charytatywnych w Izraelu i kulturze żydowskiej, zapalonym ekologiem i ukochanym przyjacielem, ojcem i dziadkiem. Zostanie pochowany zgodnie z żydowskim zwyczajem podczas niewielkiej ceremonii rodzinnej, a w późniejszym terminie odbędzie się uroczystość upamiętniająca jego życie” – napisano.

Nathaniel Charles Jacob Rothschild urodził się 29 kwietnia 1936 roku. Karierę finansisty rozpoczął w 1963 roku w rodzinnym banku N.M. Rothschild & Sons w Londynie. Był właścicielem i prezesem wielu innych firm oraz funduszy inwestycyjnych. W 1992 roku został prezesem ówczesnego Instytutu Spraw Żydowskich, obecnie znanego jako Instytutu Badań Polityki Żydowskiej. W ostatnim czasie pełnił funkcję honorowego prezesa tej instytucji.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Rodzina Rothschildów jest jedną z najbogatszych rodzin na świecie. Uważa się, że ich zasługą jest ukształtowanie systemu bankowego zarówno w Europie, jak i na świecie.

O rodzinie Rothschildów więcej przeczytają Państwo w artykule Jakuba Wozińskiego: Ewenement rodziny Rothschildów. Czy światem rządzi finansjera pochodzenia żydowskiego?

spot_img

Najnowsze