Strona głównaWiadomościPolskaKolejny oddział Korony Brauna odcina się od decyzji Nowej Nadziei. "Nie widzimy...

Kolejny oddział Korony Brauna odcina się od decyzji Nowej Nadziei. „Nie widzimy możliwości”

-

- Reklama -

W poniedziałek 19 lutego informowaliśmy o tym, że Konfederacja poparła jako kandydata na burmistrza Szczecinka Wojciecha Stypę, obecnego radnego, który w poprzednich wyborach samorządowych startował z list PiS-u. Od takiej decyzji odcinają się koszalińskie struktury Konfederacji Korony Polskiej.

Przypomnijmy, że w Szczecinku z jednej listy wystartują przedstawiciele PiS-u, Konfederacji i bezpartyjni kandydaci identyfikujący się z szeroko rozumianą prawicą. Powołano w tym celu Komitet Przyjazny Szczecinek – Wspólny Dom.

Wspólnym kandydatem na burmistrza Szczecinka będzie Wojciech Stypa, obecny radny, który w poprzednich wyborach samorządowych startował z list PiS-u, a w mijającej kadencji reprezentował klub Razem Dla Szczecinka.

Czytaj więcej: Kolejny lokalny sojusz PiS-u z Konfederacją. „Wyjść z partyjnych konotacji”

Oświadczenie w tej sprawie opublikowały koszalińskie struktury partii Grzegorza Brauna. Na profilu Korony możemy przeczytać, iż Stypie „poparcie dała partia składowa Konfederacji Wolność i Niepodległość – Nowa Nadzieja”, a struktury ugrupowania Brauna „dowiedziały się o tym z prasy”.

„Nie widzimy możliwości kandydowania z partią, która dokonała wielu niewłaściwych i tragicznych decyzji dla Polski i Polaków” – podkreślono.

Koszalińskie struktury Korony przypomniały dokonania PiS-u, wskazując m.in. lockdowny, otwarcie granic na migrantów i przywileje dla Ukraińców oraz zaznaczyły „brak możliwości udziału w startowaniu z takimi kandydatami z jednej listy”. W oświadczeniu podkreślono, że Korona nie popiera kandydata „wskazanego przez członka partii Nowa Nadzieja Marcina Bedkę”.

Rozjazd w kilku miastach

Szczecinek to nie jedyne miejsce, gdzie doszło do podobnej sytuacji. W Gdyni Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena poparła byłego współpracownika Adama Niedzielskiego, który z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zamierza ubiegać się o prezydenturę w tym mieście. Od takich działań również odcięła się Korona Brauna.

Czytaj także: „Nie wiązać tego z Konfederacją.” Partia Brauna odcina się od Nowej Nadziei

Z kolei w Bydgoszczy Korona odcina się od decyzji lokalnych struktur Konfederacji, które zdecydowały, by w wyborach samorządowych startować razem z PiS-em. Kandydatem na prezydenta będzie Łukasz Schreiber.

Czytaj więcej: Partia Grzegorza Brauna nie weszła w układ z PiS-em. „Przeciwko temu protestowaliśmy”

Najnowsze