Strona głównaWiadomościPolska"Nie wiązać tego z Konfederacją." Partia Brauna odcina się od Nowej Nadziei

„Nie wiązać tego z Konfederacją.” Partia Brauna odcina się od Nowej Nadziei

-

- Reklama -

W Gdyni Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena poparła byłego współpracownika Adama Niedzielskiego, który z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zamierza ubiegać się o prezydenturę w tym mieście. Od działań Mentzenowców odcina się Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna.

– Uznano mnie za lidera centroprawicowego bloku, który będzie walczył o głosy naszych wyborców –
ogłosił Marek Dudziński, były szef gabinetu politycznego w Ministerstwa Zdrowia za czasów Adama Niedzielskiego.

Wraz z ogłoszeniem startu Dudzińskiego, poinformowano, że w Gdyni do wyborów samorządowych PiS pójdzie ramię w ramię z Konfederacją pod hasłem „Wspólnie naprawimy Gdynię”.

Czytaj więcej: Zaskakujący sojusz w Gdyni. Konfederacja poparła byłego współpracownika Niedzielskiego [VIDEO]

Szybko jednak okazało się, że to nie cała Konfederacja postanowiła wejść w egzotyczny sojusz na Kaszubach, ale tylko jedna jej składowa – Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena.

Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych lokalny polityk Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna – Konrad Niżnik.

„Z uwagi na fakt, iż koledzy i koleżanki z Gdyni z Nowej Nadziei idą wspólnie z PIS, uprzejmie proszę, by na przyszłość nie używać znaków graficznych Konfederacji, tylko logo Nowa nadzieja. Dziękuję” – napisał.

W innym tweecie Niżnik opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że z PiS-em w Gdyni wspólnie do wyborów idzie tylko NN. Polityk zaznaczył, że nikt z partii Grzegorza Brauna na listach Prawa i Sprawiedliwości się w Gdyni nie pojawi.

Gdynia nie jest jednak jedynym miejscem, w którym konfederaci postanowili wystartować razem z pisowcami. Podobne sojusze zawiązano także m.in. w Bydgoszczy na Kujawach i w Szczecinku na Pomorzu Zachodnim.

Kolejny lokalny sojusz PiS-u z Konfederacją. „Wyjść z partyjnych konotacji”

Najnowsze