Strona głównaWiadomościPolitykaZaskakujący sojusz w Gdyni. Konfederacja poparła byłego współpracownika Niedzielskiego

Zaskakujący sojusz w Gdyni. Konfederacja poparła byłego współpracownika Niedzielskiego [VIDEO]

-

- Reklama -

Radny miejski PiS Marek Dudziński ogłosił w piątek, że będzie kandydował na prezydenta Gdyni w zbliżających się wyborach samorządowych. Kandydata poparło PiS i Konfederacja. Hasło, z którym startuje to: „Wspólnie naprawimy Gdynię”.

O moim starcie w nadchodzących wyborach samorządowych na urząd prezydenta Gdyni zdecydowaliśmy wspólnie w szerokim porozumieniu Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji i przedstawicieli społeczników – przekazał w piątek Dudziński.

Dodał, że wpływ miało na to jego doświadczenie samorządowe, jako radnego w gdyńskiej Radzie Miasta oraz praca w administracji rządowej. Przypomniał, że dwa lata temu został szefem gabinetu politycznego w Ministerstwa Zdrowia – resortem kierował wówczas Adam Niedzielski.

Uznano mnie za lidera centroprawicowego bloku, który będzie walczył o głosy naszych wyborców – stwierdził Dudziński. Dodał, że jego ugrupowanie i przyszli radni miasta zamierzają „naprawić miasto”. Pod takim też hasłem – „Wspólnie naprawimy Gdynię” – kandydaci PiS i Konfederacji do Rady Miasta rozpoczną kampanię wyborczą w najbliższych dniach.

Kandydat podkreślił, że jeżeli udałoby mu się wygrać wybory, to w pierwszych miesiącach zamierza „doprowadzić do przeglądu wszystkich umów najmu w gdyńskim magistracie”. Planuje również naprawę dziurawych dróg w mieście, odzyskanie miejsc parkingowych w Śródmieściu i zaprzestanie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla Parku Rady Europy.

Chcę sprawić, żeby miasto działało sprawnie i oczywiście od tego powinienem rozpocząć. Zamierzam rozliczyć pana Wojciecha Szczurka (prezydenta Gdyni – PAP) i jego 26 lat rządów – oświadczył.

Marek Dudziński ma 32 lata. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach: Politologia oraz Ekonomia. W Radzie Miasta zasiada od 2018 roku.

W wyborach prezydenta Gdyni ponownie wystartuje Wojciech Szczurek, który pełni tę funkcję od 1998 roku. Start w wyborach ogłosili również Aleksandra Kosiorek z Federacji Gdyński Dialog oraz Tadeusz Szemiot (PO), którego poparło porozumienie wyborcze gdyńskiej PO, Koalicji Ruchów Miejskich, Nowej Lewicy, Razem i Zielonych.

Czytaj także: Kolejny lokalny sojusz PiS-u z Konfederacją. „Wyjść z partyjnych konotacji”

Źródło:PAP

Najnowsze