Strona głównaWiadomościPolskaKrzysztof Bosak na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą

Krzysztof Bosak na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą

-

- Reklama -

Wicemarszałek Sejmu z ramienia Konfederacji i lider Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Politycy będą rozmawiać o resecie konstytucyjnym.

O spotkaniu współprzewodniczącego Konfederacji z głową państwa poinformował szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek.

– Prezydent zaprosił Krzysztofa Bosaka ws. resetu konstytucyjnego. Wicemarszałek Sejmu zwrócił się do Andrzeja Dudy na piśmie, drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte – powiedział polityk.

Spotkanie rozpoczęło się w środę 14 lutego o godzinie 11.

Reset konstytucyjny to propozycja Konfederacji na wyjście z obecnego kryzysu prawnego, w jakim znajduje się Polska.

– Widzę duże zainteresowanie naszym pomysłem resetu konstytucyjnego. Politycy wszystkich opcji poza PiS mówią, że należy rozważyć ten pomysł i także prezydent Duda jest otwarty na te rozmowy. Nie mamy złudzeń – nie będzie chętnych do ustępstw, a każda partia będzie chciała wpisać swoją agendę. Potrzebujemy rozsądnego kompromisu po to, żebyśmy nie żyli w chaosie prawnym, by nie powiedzieć anarchii – mówił Bosak na antenie radiowej Jedynki.

Reset konstytucyjny

Krzysztof Bosak na antenie RMF FM zaproponował, by obecną sytuację rozwiązać poprzez „reset konstytucyjny”.

– My w Konfederacji proponujemy tzw. reset konstytucyjny, tzn. żeby siły polityczne usiadły, dogadały się ze sobą i wyzerowały składy SN i TK w drodze kompromisu przyjętego praworządnie, czyli poprzez poprawkę do konstytucji – zaproponował Bosak.

– Jak się komputer zawiesi, różne programy się pogryzły i przestały działać, to go restartujemy. Trzeba zrobić restart najwyższych ciał sądownictwa – kontynuował.

Prowadzący rozmowę red. Piotr Salak stwierdził, że tego nie da się zrobić, na co Bosak raz jeszcze odparł, że można „poprzez poprawkę do konstytucji”.

Bosak na prezydenta? Lider Ruchu Narodowego zdradza swoje plany

Najnowsze