Strona głównaWiadomościŚwiatRosyjska policja chce schwytać premier Estonii

Rosyjska policja chce schwytać premier Estonii

-

- Reklama -

Rosyjska policja wystosowała list gończy za premier Estonii Kają Kallas – podała we wtorek agencja AFP, powołując się na komunikat resortu spraw wewnętrznych Rosji.

W bazie danych rosyjskiego MSW Kallas figuruje jako „poszukiwana na podstawie kodeksu karnego”. Nie sprecyzowano jednak, o jakie przestępstwo lub wykroczenie oskarżono estońską premier.

- Reklama -

List gończy wysłano także za estońskim sekretarzem stanu Taimarem Peterkopem oraz ministrem kultury Litwy Simonasem Kairysem.

Źródło w rosyjskich służba bezpieczeństwa, cytowane przez rosyjską agencję TASS, podało, że przeciwko estońskim politykom i litewskiemu ministrowi toczy się postępowanie karne za „zniszczenie i uszkodzenie pomników żołnierzy sowieckich”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Usuwanie sowieckich pomników i ponowne pochówki szczątków żołnierzy Armii Czerwonej znów znalazły się w centrum estońskiej debaty publicznej w 2022 roku, kiedy Rosja rozpoczęła pełnoskalową inwazję na Ukrainę.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze