Strona głównaWiadomościPolskaTo będzie kandydatka Lewicy na prezydent Warszawy?

To będzie kandydatka Lewicy na prezydent Warszawy?

-

- Reklama -

Niezależnie od tego, czy będę kandydatką Lewicy na prezydentką Warszawy, do kampanii wniosę ciężką pracę i znajomość Warszawy, w której mieszkam i wychowuję dzieci – powiedziała PAP współprzewodnicząca partii Razem, wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat.

Przewodnicząca klubu Lewicy Anna Maria Żukowska w Studiu PAP poinformowała, że kandydatką Lewicy na prezydenta Warszawy będzie Magdalena Biejat, która otrzyma też wsparcie stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i innych ruchów miejskich.

- Reklama -

Magdalena Biejat w rozmowie z PAP przyznała, że w środę o godz. 10 na placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się pierwsza konferencja prasowa Lewicy, która otworzy kampanię samorządową. „Będziemy ogłaszać wspólny start, będziemy ogłaszać pierwsze pomysły na tę kampanię i to z czym chcemy wyjść do mieszkańców” – powiedziała.

Pytana, czy czuje się na siłach, aby wystartować na urząd prezydenta Warszawy, Biejat odpowiedziała: „Jestem gotowa podołać każdemu wyzwaniu w polityce”. „Myślę, że już udowodniłam, że niewiele rzeczy mnie przeraża” – dodała.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Niezależnie od tego, czy będę kandydatką na prezydentkę czy nie, to, co mogę wnieść w tę kampanię, to ciężką pracę, którą wykonałam w Warszawie przez poprzednią kadencję, znajomość Warszawy, w której mieszkam, w której wychowuję dzieci, po której się poruszam i na rowerze, i komunikacją miejską, i samochodem” – powiedziała Biejat.

Jak zaznaczyła, kandydatami Lewicy będą „ludzie, którzy są zwykłymi mieszkańcy Warszawy i doskonale znają jej wady i zalety”, a liderzy list w dzielnicach będą prezentowani na kolejnych konferencjach prasowych.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 21 kwietnia.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze