Strona głównaWiadomościAfera na festiwalu filmowym w Cannes. Szefowa publicznej TV w roli głównej

Afera na festiwalu filmowym w Cannes. Szefowa publicznej TV w roli głównej

-

- Reklama -

France Télévisions, czyli TV publiczna otrzymała do zapłacenia fakturę na kwotę 112 000 euro za wyjazd czterech swoich menedżerów, w tym szefowej TV publicznej Delphine Ernotte, do luksusowego hotelu w Cannes na festiwal filmowy. Kwota znacznie przewyższała dozwolony pułap wydatków.

Obecność szefostwa TV publicznej na Festiwalu Filmowym w Cannes okazała się dość kosztowna. Sprawę rachunku odkryła sekcja związkowa i złożyła skargę na Delphine Ernotte w sprawie „defraudacji” i „nadużycia zaufania”.

112 000 euro zapłacono za wyjazd czterech menedżerów do hotelu Le Majestic w dniach 16–27 maja 2023 r. Pokoje kosztowałyby od 1319 do 1759 euro za noc. Tymczasem koszty zakwaterowania pracowników państwowej spółki na delegacji mają określony pułap i jest to maksymalnie 350 euro za noc.

France Télévisions informowała, że koszty zakwaterowania jej kadry kierowniczej w rzeczywistości wyniosły 73 600 euro, a pozostałe 38 400 euro zostało ostatecznie zafakturowane przez prywatną firmę produkcyjną.

Niesmak pozostaje, tym bardziej, że prezes francuskiej TV publicznej pani Delphine Ernotte znana jest ze swojej „postępowości”, walki na ekranie z „męskim i białym szowinizmem”. M.in. obcięła wynagrodzenia gwiazd telewizyjnych, wspiera pojawianie się na wizji „przedstawicieli mniejszości”, „różnorodności kulturowej”, czy parytetu kobiet. Takie wsparcie dla idei „egalite”, a jednocześnie typowa „kawiorowa lewica”. Poza tym jest jeszcze feministką.

Na początku października 2020 r. Delphine Ernotte została pierwszą kobietą wybraną na szefową Europejskiej Unii Nadawców. Uzależniła część wynagrodzenia redaktorów naczelnych France Télévisions „od ich wysiłków na rzecz wzmocnienia różnorodności”. Prowadzi też politykę „nakłaniania Francuzów do pokochania Unii Europejskiej”.

W 2015 roku zasłynęła wypowiedzią o tym, że „mamy telewizję białych mężczyzn po 50. roku życia i to się będzie musiało się zmienić”. I się zmieniło… Powyrzucała wielu znanych dziennikarzy. Wśród różnych pretekstów zwolniono znanego meteorologa od pogody za… „negacjonizm klimatyczny”.

W jej karierze w TV pojawiały się już zarzuty zbyt wysokich wynagrodzeń. Włos jej z głowy jednak nie spadnie, bo jednocześnie premiowała na antenie znajomych z politycznego establishmentu. Luksusowy pobyt w Cannes to na liście jej „dokonań” wręcz drobnostka…


Źródło: Valeurs

Najnowsze