Strona głównaOpinieMentzen: Trump ma oczywistą rację

Mentzen: Trump ma oczywistą rację

-

- Reklama -

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, który chce ponownie ubiegać się o tę funkcję, Donald Trump, stwierdził, że nie będzie bronił przed Rosją tych państw NATO, które nie wypełniają swoich zobowiązań finansowych wobec Sojuszu. Współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen przyznał mu rację.

Trump powiedział nawet, że „zachęcałby” Rosję, by „robiła cokolwiek jej się podoba” z państwami NATO, które „nie płacą” 2 proc. PKB na obronność, jak to wynika z zobowiązań wobec Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Słowa Trumpa wywołały szok w Europie i stały się powodem do krytyki z ust najważniejszych europejskich polityków.

Również premier warszawskiego rządu, Donald Tusk, powiedział, że te słowa świadczą o tym, że Europa powinna „obudzić się”.

Deklaracja Trumpa nie wzbudza jednak kontrowersji u szefa Nowej Nadziei i współprzewodniczącego Konfederacji – Sławomira Mentzena.

„Trump ma oczywistą rację. Jaki sens jest bronić państw, które same bronić się nie chcą? Jak miałby uzasadnić wysłanie młodych Amerykanów do walki o państwa, które nie chcą walczyć, które nie chcą się zbroić?” – zapytał w swoich mediach społecznościowych lider wolnościowego skrzydła Konfederacji.

„Europa musi się obudzić, zacząć się zbroić, budować własną siłę” – dodał prawicowiec.

Wpis Mentzena został mocno skrytykowany przez wielu internautów, a polityk został oskarżony w komentarzach o prorosyjskość. Szef Nowej Nadziei odpowiedział na te słowa krytyki w kolejnym wpisie.

„Napisałem, że Europa musi się zbroić, żeby móc się obronić przez Rosją. Jedni to zrozumieli tak, że jestem ruskim agentem, a drudzy tak, że chcę jakiejś wspólnej armii unijnej dowodzonej przez Berlin. Puknijcie się jedni i drudzy w głowę :)” – stwierdził Mentzen.

Źródło:X

Najnowsze