Strona głównaWiadomościPolskaTVN zwolniła Andrzeja Sołtysika bez podania powodu. Zachorował na depresję. "Dotarłem do...

TVN zwolniła Andrzeja Sołtysika bez podania powodu. Zachorował na depresję. „Dotarłem do dna”

-

- Reklama -

Andrzej Sołtysik długo nie mógł podnieść się po zwolnieniu z TVN. Dziennikarz twierdzi, że stacja nie poinformowała go nawet, z jakiego powodu został zwolniony.

W czerwcu 2023 roku z „Dzień dobry TVN” zniknęła połowa prowadzących: Małgorzata Rozenek-Majdan, Małgorzata Ohme, Anna Kalczyńska, Andrzej Sołtysik, Agnieszka Woźniak-Starak i Filip Chajzer,

– Mogę na razie powiedzieć tylko, że jestem zaskoczona. To nie była moja decyzja – mówiła Anna Kalczyńska, która była jedną ze zwolnionych osób.

O szoku mówiła także żona Andrzeja Sołtysika. – Też jesteśmy w szoku – powiedziała.

Sołtysik nie najlepiej radzi sobie ze zwolnieniem, o czym postanowił opowiedzieć. Dziennikarz pracował w TVN-ie przez 25 lat.

– Nie powiedziano mi, dlaczego. Powiedziano mi tylko, że to nic osobistego. To była chyba prosta selekcja. Przyszła nowa pani dyrektor, postanowiła coś zmienić, albo miała taką sugestię, żeby coś zmienić, żeby prowadzących było mniej. Wybrała sobie swoich, namaściła następnych i powstała nowa „drużyna pierścienia” i ja się w niej nie znalazłem. Myślałem, że mam tam swoje miejsce jako pan Andrzej z telewizji śniadaniowej. I się dobrze czułem, a stało się inaczej – powiedział zwolniony gwiazdor.

O tym, że jest zwolniony, Sołtysik nie dowiedział się o Lidii Kazen, tylko od jednej z jej zastępczyń.

Zwolnienie bardzo źle wpłynęło na stan zdrowia dziennikarza. Były gwiazdor TVN-u wyznał, że bardzo źle znosi całą sprawę.

– Gorzej niż przy pierwszym i drugim rozwodzie. Bardzo źle, bardzo niedobrze. Zezłościłem się najpierw. Poprosiłem o chwilę przerwy, by wyjść na papierosa – powiedział.

– Potem wpadłem w depresję, jak to u facetów w moim wieku bywa, przy stracie pracy. Bardzo głęboki, ale niedługi epizod depresyjny. Dotarłem do granic, do dna depresji. A potem jakoś czas leczy rany, trochę czasu minęło, życie zaczęło się toczyć dalej – wyznał Sołtysik.

Źródło:Świat Gwiazd

Najnowsze