Strona głównaWiadomościŚwiatSekretarz obrony USA Lloyd Austin na oddziale intensywnej terapii medycznej

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin na oddziale intensywnej terapii medycznej

-

- Reklama -

Minister obrony USA Lloyd Austin został ostatniej nocy przyjęty na oddział intensywnej terapii szpitala wojskowego im. Waltera Reeda w Waszyngtonie – poinformowało w poniedziałek amerykańskie ministerstwo obrony.

Wcześniej rzecznik prasowy Pentagonu generał Pat Ryder powiadomił, że Austin, który został w niedzielę przewieziony do szpitala w związku z objawami „sugerującymi nagły problem z pęcherzem moczowym”, przekazał obowiązki swojej zastępczyni Kathleen Hicks.

- Reklama -

U 70-letniego Austina zdiagnozowano wcześniej raka prostaty, co spowodowało konieczność hospitalizacji ministra w grudniu i styczniu oraz przeprowadzenie zabiegu operacyjnego.

Komunikat w sprawie stanu zdrowia Lloyda J. Austina wydał Pentagon. Z pierwszego komunikatu generała Pata Rydera, rzecznika Pentagonu, wynikało, że Austin zabiera wszystkie tajne systemy łączności do szpitala i będzie zdalnie wykonywał swoją pracę.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Już po kilku godzinach tę informację zaktualizowano. Wiadomo, że obowiązki sekretarza obrony podczas nieobecności Austina przejmie jego zastępczyni – Kathleen Hicks.

„Zastępczyni Sekretarza Obrony przejęła funkcje i obowiązki. Powiadomiono o tym Przewodniczącego Połączonych Szefów Sztabów, Biały Dom i Kongres” – poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Austin ukrywał raka przed Białym Domem

Lloyd J. Austin został przyjęty na intensywnej terapii. Należy przypomnieć, że 70-latek choruje na raka prostaty.

Lekarze zapewniają, że polityk dalej może wykonywać swoje obowiązki, a rokowanie ws. raka są bardzo dobre.

Przypomnijmy, że opinia publiczna wie o raku Austina od zeszłego roku. Szef Pentagonu ukrywał swoją chorobę nawet przed przełożonymi w Białym Domu.

spot_img

Najnowsze