Strona głównaWiadomościŚwiatChory Król Karol III pokazał się publicznie. Udał się do...

Chory Król Karol III pokazał się publicznie. Udał się do… [VIDEO]

-

- Reklama -

Król Wielkiej Brytanii Karol III po raz pierwszy od czasu podania w poniedziałek informacji, że zdiagnozowano u niego raka pokazał się publicznie – w niedzielę przed południem udał się do kościoła w Sandringham we wschodniej Anglii.

75-letni monarcha idąc wraz z żoną, królową Kamilą, do kościoła św. Marii Magdaleny w Sandringham pomachał do ok. stuosobowej grupy ludzi zebranych przed kościołem, po czym został powitany przez pastora Paula Williamsa. Kościół św. Marii Magdaleny znajduje się w niewielkiej odległości od królewskiej rezydencji Sandringham, gdzie monarcha zamierza spędzać większość czasu podczas leczenia.

W poniedziałek późnym popołudniem Pałac Buckingham przekazał, że podczas niedawnego pobytu Karola III w szpitalu z powodu powiększonej prostaty zdiagnozowano u niego raka, choć nie sprecyzowano o jaki rodzaj raka chodzi. Jak poinformowano, król przez czas leczenia nadal będzie wykonywał obowiązki państwowe, choć nie będzie brał udziału w żadnych publicznych wydarzeniach.

Dramatyczne doniesienia z Wielkiej Brytanii. Król jest poważnie chory

W niedzielę Pałac Buckingham opublikował oświadczenie Karola III, w którym podziękował on za wszystkie otrzymane wyrazy wsparcia oraz wyraził zadowolenie z tego, że upublicznienie informacji o jego chorobie przyczyniło się do zwiększenia świadomości sytuacji wszystkich osób, które zmagają się z rakiem.

Książę Harry podjął decyzję. Wraca do kraju

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze