Strona głównaWiadomościPolskaWałęsa w formie. "Stany Zjednoczone muszą przewodzić, a jeśli nie chcecie, oddajcie...

Wałęsa w formie. „Stany Zjednoczone muszą przewodzić, a jeśli nie chcecie, oddajcie to Polsce” [VIDEO]

-

- Reklama -

Były prezydent i laureat pokojowej nagrody Nobla, Lech Wałęsa, wygłosił w Stanach Zjednoczonych szokujący wykład na temat wojny na Ukrainie i stosunków z Federacją Rosyjską.

Lech Wałęsa podczas wykładu stwierdził, że Zachód po upadku komunizmu powinien pójść o krok dalej i doprowadzić do upadku Rosji i Chin.

– Wszystko tu było rozwalane, żeby zbudować coś nowego. Nie do końca rozbiliśmy, bo zostały Rosja i Chiny. Na tamtych zmianach rozbicie było niemożliwe, a dziś staje się to możliwe. Przeciwko Rosji zmontował się cały świat, a więc wielką szansę mamy wreszcie zrobić porządek na tym świecie. W tym porządkowaniu los dał przywództwo Stanom Zjednoczonym i one nie mogą się cofnąć. Jeśli nie wykorzystamy tej sytuacji, wnuki nam nie wybaczą. I Rosję i Chiny mamy w garści –
powiedział Wałęsa.

Były prezydent uważa, że obecnie Stany Zjednoczone i Zachód powinny „bardziej walczyć propagandowo”.

– Rozpoznać całe środowisko rosyjskie i notować wszystkie te, które Rosjanie giną, a masa ginie Rosjan – stwierdził.

– W propagandzie waszej powinno być: Rosjanie, zobacz twojego sąsiada już nie ma, Putin go już załatwił, a sąsiadka która mieszka pod tobą – jej syn już nie żyje, jutro będziesz ty! Czekaj na wezwanie! Chcesz ginąć? No to posłuchaj, posłuchaj nas doświadczonych – uważa Wałęsa.

Noblista jest zdania, że Rosja sięgnie w końcu także po USA, jeśli Stany nic nie zrobią. – Stany Zjednoczone muszą przewodzić, a jeśli nie chcecie, oddajcie to Polsce, my to poprowadzimy – powiedział były prezydent.

Wałęsa ostrzega też Amerykanów, że niesłuchanie go, jego zdaniem, doprowadzi do tragedii.

– Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, zniszczymy cywilizację w której żyjemy. W mojej koncepcji mieliśmy razem wejść do NATO i UE – Ukraina, Białoruś, Polska. Ja zostawiłem ten ruch na druga kadencję prezydencką i przegrałem kadencję. Polsce udało się uciec do Unii i do NATO, Ukraina została. I dlatego gdyby Polska nie uciekła, to by Polska dziś miała wojnę z Rosją. A więc czujemy się sprawcą trochę tego – powiedział.

Źródło:X

Najnowsze