Strona głównaWiadomościŚwiatKsiążę Harry podjął decyzję. Wraca do kraju

Książę Harry podjął decyzję. Wraca do kraju

-

- Reklama -

Książę Harry, młodszy syn brytyjskiego króla Karola III, przyjedzie w najbliższych dniach do kraju w związku ze zdiagnozowanym u ojca rakiem – podały w poniedziałek wieczorem brytyjskie media, powołując się na źródła zbliżone do Harry’ego.

Relacje między królem a jego młodszym synem są od kilku lat napięte w związku z szeregiem działań publicznych podejmowanych przez Harry’ego i jego amerykańską żonę Meghan, które w powszechnym odczuciu szkodzą rodzinie królewskiej i instytucji monarchii. Mimo to Harry przyleciał w maju zeszłego roku – choć bez żony i dzieci – na koronację Karola III.

Brytyjskie media podały także, że Karol III osobiście poinformował o otrzymanej diagnozie członków najbliższej rodziny – obu swoich synów, Williama i Harry’ego, i młodsze rodzeństwo, księżniczkę Annę, księcia Andrzeja i księcia Edwarda.

W poniedziałek późnym popołudniem Pałac Buckingham niespodziewanie wydał oświadczenie, w którym poinformowano, że podczas niedawnego pobytu monarchy w szpitalu w związku z powiększoną prostatą „zauważono odrębną niepokojącą kwestię, a późniejsze testy diagnostyczne zidentyfikowały formę raka”. W związku z tym monarcha rozpoczął leczenie i wstrzymał wykonywanie wszelkich obowiązków publicznych.

Dramatyczne doniesienia z Wielkiej Brytanii. Król jest poważnie chory

W reakcji na tę informację politycy z Wielkiej Brytanii i z zagranicy przesyłają Karolowi III życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. „Życzę Jego Królewskiej Mości pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia. Nie mam wątpliwości, że szybko wróci do pełni sił, i wiem, że cały kraj będzie mu dobrze życzył” – napisał na platformie X premier Rishi Sunak.

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia 75-królowi złożyli też byli premierzy Boris Johnson i Liz Truss, lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer, szefowie rządów Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, prezydent USA Joe Biden i jego poprzednik oraz prawdopodobny rywal w wyborach Donald Trump oraz premier Kanady Justin Trudeau.

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze