Strona głównaWiadomościŚwiatZawaliła się synagoga ruchu Chabad-Lubawicz? Żydzi wyjaśniają

Zawaliła się synagoga ruchu Chabad-Lubawicz? Żydzi wyjaśniają [VIDEO]

-

- Reklama -

Na portalu X dziennikarz śledczy Sulaiman Ahmed opublikował nagranie, sugerując że widać na nim zawaloną synagogę Chabad-Lubawicz na Brooklynie. Co naprawdę wydarzyło się w Nowym Jorku?

„60-metrowe nowojorskie tunele pod synagogą Chabad zawalają się. Ekipy ratunkowe spieszą się, by ustabilizować sytuację” – napisał na portalu X Ahmed, załączając wideo z akcji służb.

- Reklama -

Do jego wpisu internauci dodali jednak „informacje kontekstowe”, zaznaczając, że jest to fałsz. „33-letni pracownik budowlany zginął w piątek w pracy po tym, jak pierwsze piętro dwupiętrowego domu mieszkalnego na Brooklynie zawaliło się do piwnicy. W zdarzeniu nie brały udziału żadne tunele ani synagogi” – czytamy.

Takie informacje znalazły się m.in. na łamach gothamist.com, New York Post, czy nydailynews.com. Do zdarzenia doszło w Borough Park na Brooklynie.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Jak podkreśla Jewish News Syndicate, „zawalenie się budynku nie miało miejsca w siedzibie Chabadu przy 770 Eastern Parkway na Brooklynie, ale w Borough Park, około 4,5 mili dalej”.

O siedzibie głównej Chabad-Lubawicz zrobiło się głośno na początku roku, gdy do mediów przedostała się informacja o interwencji policji w związku z tajemnym tunelem, który wykopano pod budynkiem. Doszło do starć ze służbami.

Członkowie Chabad-Lubawicz przewracali ławy i przechodzili przez policyjną taśmę zabezpieczającą, za którą stali mundurowi. Inny urywek pokazuje także Żyda wydostającego się z chodnikowego otworu, który wydaje się być połączony z synagogą.

Tajny podziemny tunel i zamieszki z policją. Dantejskie sceny w siedzibie głównej Chabad-Lubawicz [VIDEO]

W Polsce to Chabad-Lubawicz stoi za trwającym już od kilkunastu lat uroczystym zapalaniem świec chanukowych w Sejmie RP.

spot_img

Najnowsze