Strona głównaWiadomościPolskaPolicjanci przez lata przywłaszczali sobie pieniądze z przestępstw? Sprawa w toku

Policjanci przez lata przywłaszczali sobie pieniądze z przestępstw? Sprawa w toku

-

- Reklama -

Małopolska. Policjanci z Limanowej są oskarżeni o przywłaszczanie sobie pieniędzy, które rekwirowali przestępcom.

Jak informuje portal Onet.pl funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych weszli do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i zabezpieczyli dokumenty dotyczące śledztw prowadzonych przez lokalnych stróżów prawa.

- Reklama -

Lokalny portal dts24.pl donosi, powołując się na słowa prok. Sylwii Lenart-Cabały, że mundurowi z BSW działali na zlecenie prokuratury.

Chodzi o zgłoszone w zeszłym roku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Policjanci z Limanowej mieli według zgłoszenia przywłaszczać sobie pieniądze, które rekwirowali przestępcom.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Onet podaje, że na FB pojawiły się także wpisy, które opisywały zjawisko defraudacji pieniędzy, którego mieli dopuszczać się lokalni policjanci.

Limanowscy stróże prawa mieli m.in. rekwirować przestępcom pieniądze, ale w dokumentach zapisywać jedynie cześć kwoty, a resztę sobie przywłaszczać.

Proceder ten miał trwać przez długie lata. Prok. Sylwia Lenart-Cabała potwierdza, że śledztwo jest już w toku.

Śledczy badają, czy doszło do niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (art.231 kodeksu karnego).

spot_img

Najnowsze