Strona głównaWiadomościPolskaZUS wstrzymał wypłatę zasiłku chorobowego. Duże kwoty

ZUS wstrzymał wypłatę zasiłku chorobowego. Duże kwoty

-

- Reklama -

W Zachodniopomorskiem ZUS w 2023 r. wstrzymał wypłatę zasiłku chorobowego w 667 przypadkach, na kwotę ponad 830 tys. zł.

Jak poinformował regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa zachodniopomorskiego Karol Jagielski, ZUS przeprowadził, zgodnie z obowiązkiem, kontrole prawidłowość orzekania o czasowej niezdolności do pracy i prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich. Rzecznik regionalny ZUS w Zachodniopomorskiem poinformował w komunikacie prasowym o wynikach tych kontroli za 2023 r.

- Reklama -

Z podanych przez Jagielskiego danych wynika, że w Zachodniopomorskiem ZUS wstrzymał wypłatę zasiłku chorobowego w 667 przypadkach na kwotę ponad 830 tys. zł.

Po weryfikacji tego, czy osoba na zwolnieniu lekarskim nadal jest chora i tym samym niezdolna do pracy, w 427 przypadkach skorygowano zwolnienie na łączną liczbę 3911 dni absencji. Jak zaznaczył Jagielski „kwota oszczędności to 352,5 tys. zł”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Oddziały ZUS w Zachodniopomorskiem sprawdziły także to, czy chory wykorzystuje zwolnienie lekarskie zgodnie z jego przeznaczeniem. W 240 przypadkach wstrzymano wypłatę zasiłków w łącznej wysokości blisko 478 tys. zł.

W kraju kwota wstrzymanych zasiłków od stycznia do grudnia 2023 r. wyniosła ponad 29,2 mln zł.

Polacy coraz częściej na zwolnieniach lekarskich. Firmy ponoszą gigantyczne koszty

spot_img

Najnowsze