Strona głównaWiadomościPolskaKultowe schronisko w Tatrach zniszczone. "Zima nie jest dla nas łaskawa"

Kultowe schronisko w Tatrach zniszczone. „Zima nie jest dla nas łaskawa” [FOTO]

-

- Reklama -

W Tatrach wieje huraganowy wiatr osiągający prędkość w porywach na szczytach do 125 km/h. W nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr zerwał fragment dachu schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Silny wiatr wstrzymał kursowanie kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Nie kursują też wyciągi krzesełkowe w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej.

- Reklama -

Jak przekazał Tomasz Zając z Tatrzańskiego Parku Narodowego, w związku z opadami śniegu i silnym wiatrem, przewidywany jest wzrost zagrożenia lawinowego z drugiego do trzeciego stopnia.

“Huraganowy wiatr wieje tylko w partiach szczytowych Tatr, natomiast w Zakopanem jest w miarę spokojnie. W nocy były notowane porywy o prędkości do 40 km/h, a w poniedziałek przed południem do 30 km/h” – dodał Zając.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Zarządcy schroniskiem w Dolinie Pięciu Stawów opublikowali zdjęcia budynku, z którego wiatr zerwał fragment dachu. „Po raz kolejny zima nie jest dla nas łaskawa… Tym razem zaatakował nas wiatr. Zniszczenia są spore, ale mamy już plan” – napisano.

spot_img

Najnowsze