Strona głównaWiadomościPolitykaKonfederacja OSTRZEGA: Tusk wpędzi Polaków w ubóstwo energetyczne!

Konfederacja OSTRZEGA: Tusk wpędzi Polaków w ubóstwo energetyczne! [VIDEO]

-

- Reklama -

Na konferencji prasowej Konfederacji poseł na Sejm Witold Tumanowicz oraz poseł Włodzimierz Skalik wyraźnie zwrócili uwagę na zagrożenia związane z polityką energetyczną rządu Tuska, ostrzegając przed dramatycznymi konsekwencjami dla polskich gospodarstw domowych.

Witold Tumanowicz podkreślił, że „Tusk wpędzi Polaków w ubóstwo energetyczne”. Wskazał również na planowany wzrost rachunków za prąd. – Według szacunków Optimal Energy to będzie wzrost rachunków za prąd o 80% dla gospodarstw domowych zużywających około 1500 kilowatów rocznie, wzrost rachunków o 57% dla zużywających około 4000 kilowatów rocznie – podkreślił.

- Reklama -

Włodzimierz Skalik zaznaczył, iż „Konfederacja jak mantrę powtarza PiS-PO jedno zło i stosunek kolejnych rządów PiS i PO do tej szalonej polityki klimatyzmu Unii Europejskiej jest świetnym tego przykładem”.

Przypomniał również obietnice poprzednich premierów. – Drodzy państwo, dekadę temu w październiku 2014 roku odbył się szczyt klimatyczny w Brukseli. Wówczas Polska była reprezentowana przez panią premier Kopacz. Wówczas na szczycie klimatycznym zobowiązane państwa były do tego, by w perspektywie do 2030 roku zredukować emisję CO2 o 43% w sektorze objętym właśnie systemem ETS, 30% przez branżę, które nie są tym systemem objęte. Drodzy Państwo wobec tak doniosłych decyzji pani premier była w świetnym nastroju i zapewniała Polaków cyt. “Ja jestem spokojna, że po roku 2019 Polski prąd nie zdrożeje dla odbiorców”. Jakie są fakty w zestawieniu z tym optymistycznym, obłudnym, oszukańczym zapewnieniem, mimo tarczy solidarnościowej? Przez ostatnie 2 lata średniorocznie prąd podrożał ponad 20% – powiedział.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Konfederacja postuluje obniżenie podatku VAT na energię elektryczną oraz rezygnację z szalonej polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Stanowczo domaga się przeprowadzenia debaty publicznej na temat podstaw naukowych tej polityki oraz apeluje do polskiego rządu o natychmiastowe działania w celu złagodzenia obciążeń dla obywateli.

spot_img

Najnowsze