Strona głównaWiadomościŚwiatSikorski upokorzony. Sekretarz stanu USA nie znalazł dla niego czasu

Sikorski upokorzony. Sekretarz stanu USA nie znalazł dla niego czasu

-

- Reklama -

Zaplanowana na przyszły tydzień wizyta ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w USA została przesunięta z uwagi na pilne obowiązki sekretarza stanu USA Antonego Blinkena i związaną z nimi jego nieobecność w Waszyngtonie – podało w piątek MSZ.

O przesunięciu zaplanowanej na 6–11 lutego wizyty Sikorskiego polski resort spraw zagranicznych poinformował w komunikacie na swej stronie internetowej.

MSZ przekazało, że wizyta została przesunięta „z uwagi na pilne obowiązki Sekretarza Stanu USA Antonego Blinkena i związaną z nimi nieobecność w Waszyngtonie”.

Jak podano, w innym terminie odbędą się również zaplanowane w ramach wizyty polsko-amerykańskie konsultacje w ramach dialogu strategicznego. „O nowym terminie wizyty poinformujemy w komunikacie” – podał polski resort dyplomacji.

We wtorek Sikorski poinformował, że w pierwszym tygodniu lutego uda się z wizytą do Waszyngtonu. Szef polskiej dyplomacji przekazał wówczas, że jego spotkania w Izbie Reprezentantów i w Senacie mają dotyczyć m.in. dalszego wsparcia dla Ukrainy.

MOCNE słowa „odwieszonego” Grzegorza Brauna o Radku Zdradku: „Nie chcemy u władzy sług narodu ukraińskiego” [VIDEO]

Źródło:nczas.info/PAP

Najnowsze