Strona głównaWiadomościPolskaZabójstwo nauczycielki we Włocławku. Prokuratura chce aresztu dla 26-letniego syna

Zabójstwo nauczycielki we Włocławku. Prokuratura chce aresztu dla 26-letniego syna

-

- Reklama -

26-latek zabił we Włocławku 47-letnią matkę — dowiedziała się PAP. Ofiara to nauczycielka przedszkola w Choceniu. Do zbrodni doszło na jednym z włocławskich osiedli. Podejrzany przyznał się do winy. Prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Grozi mu dożywocie.

26-letni mężczyzna na terenie Włocławka dokonał zabójstwa 47-letniej matki, zadając jej nożem śmiertelne rany. Kobieta została dźgnięta w szyję. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do tego czynu i złożył wyjaśnienia. Usłyszał zarzut zabójstwa – powiedział w sobotę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Arkadiusz Arkuszewski.

Prokuratura przygotowuje wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie Jakuba D.

O motywach na ten moment nie będzie informować. Wiele rzeczy należy jeszcze sprawdzić. Jesteśmy na początku postępowania – wskazał rzecznik prokuratury. Poinformował, że do zabójstwa doszło na jednym z włocławskich osiedli.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Choceń pojawiła się informacja, że ofiara była nauczycielką w przedszkolu samorządowym w tej miejscowości.

Pani Monika została prawdopodobnie ugodzona nożem przez członka najbliższej rodziny. Jesteśmy zszokowani – napisano.

Jakubowi D. za zabójstwo grozi nawet dożywotnie więzienie. Z informacji PAP wynika, że mężczyzna sam zgłosił się na policję i poinformował o zabójstwie matki. Rodzina nie była wcześniej znana policji. Ciało kobiety znaleziono w mieszkaniu. Miała rany szyi.

Rzecznik prasowy włocławskiej prokuratury potwierdził, że ofiara była zatrudniona w przedszkolu w Choceniu.

Do zabójstwa doszło w piątek rano ok. godziny 6.30. Mężczyźnie grozi kara do dożywotniego więzienia – wskazał Arkuszewski.

Do zbrodni doszło na włocławskim osiedlu, na którym znajduje się kilka bloków, a także dużo domów jednorodzinnych. Sprawca nie był wcześniej notowany.

Dziękujemy Ci, Moniko, za uśmiech i radość, jakie wniosłaś w nasze grono. Za to, że byłaś z nami – napisali na stronie internetowej dyrektor, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choceniu. Z informacji PAP wynika, że dyrekcja placówki zorganizowała pomoc psychologiczną m.in. dla podopiecznych nauczycielki – dzieci w wieku przedszkolnym.

Podejrzany o zabójstwo Jakub D. mieszkał z matką i babcią. Nie pracował. Nie są w tym momencie znane motywy zbrodni. Prokuratura nie informuje o treści wyjaśnień zatrzymanego. – Nie możemy o tym mówić na tym etapie z uwagi na dobro śledztwa – wskazał rzecznik prasowy włocławskiej prokuratury.

Źródło:PAP

Najnowsze