Strona głównaWiadomościPolitykaRada Naczelna PSL podjęła decyzję o koalicji rządowej

Rada Naczelna PSL podjęła decyzję o koalicji rządowej

-

- Reklama -

Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego podjęła w sobotę decyzję i uchwałę o koalicji rządowej i parlamentarnej z KO, Polską 2050 i Nową Lewicą – powiedział w sobotę w TVN 24 Krzysztof Hetman z PSL.

W Tarnowie odbyło się w sobotę posiedzenie Rady Naczelnej PSL, poświęcone podsumowaniu wyborów parlamentarnych i ustaleniu dalszych kierunków działania.

- Reklama -

O podejmowanych na spotkaniu kwestiach politycy mają poinformować w niedzielę podczas uroczystości w Wierzchosławicach. W pierwszą niedzielę po Wszystkich Świętych ludowcy z całego kraju tradycyjnie spotkają się przy grobie Wincentego Witosa. W trakcie wydarzenia zaplanowane jest wystąpienie prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Hetman poinformował w „Faktach po Faktach” w TVN 24, że „w czasie sobotniego spotkania najważniejszego ciała statutowego, podejmującego kluczowe decyzje dotyczące Stronnictwa, podjęto uchwałę, która mówi o zawarciu koalicji rządowej i parlamentarnej z udziałem PSL wraz z prodemokratycznymi partnerami – Koalicją Obywatelską, Polską 2050 Szymona Hołowni oraz Nową Lewicą”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Uchwała, jak dodał, została podjęta jednogłośnie. „Mam nadzieję, że przerwie to ten festiwal różnego rodzaju podszeptów, nieprawdziwych informacji i zwykłych kłamstw, jakie podrzucają w przestrzeń publiczną, a także mediom, przedstawiciele PiS-u” – powiedział polityk Stronnictwa.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze