Strona głównaOpinieKorwin-Mikke: Większość obecnych podatków jest wybitnie szkodliwa

Korwin-Mikke: Większość obecnych podatków jest wybitnie szkodliwa

-

- Reklama -

Założyciel Najwyższego Czasu! i współzałożyciel Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, w klasycznie wolnościowym stylu tłumaczy, dlaczego większość podatków szkodzi gospodarce.

Janusz Korwin-Mikke, jako nestor ruchu konserwatywno-liberalnego w Polsce, wielokrotnie tłumaczył, że podatków powinno być jak najmniej i powinny być one proste.

W swoim najnowszym wpisie w mediach społecznościowych polityk wyjaśnia, dlaczego te podatki, które obecnie mamy w Polsce, są szkodliwe.

„Większość obecnych podatków jest wybitnie szkodliwa gospodarczo. Np. podatki obrotowe, przychodowe, dochodowe itp. to kara za dobrą pracę, kara za stosowanie dobrej kupieckiej zasady Duży obrót – mały zysk na sztuce itp. (a oprócz tego umożliwiają rządowi zaglądanie do naszych ksiąg!)” – pisze polityka na portalu X (dawniej Twitter).

Dalej Janusz Korwin-Mikke dodaje: „Podatki powinny być racjonalne – np. podatek od domu jest słuszny (bo policja musi dom ochraniać), ale podatek od dochodu z wynajmu domu jest absurdem, bo skłania do trzymania pustostanu!”.

„To, co socjaliści w Przeklętym XX Wieku zrobili z systemem podatkowym, trzeba w całości odrzucić!” – stwierdza polityk na koniec.

Najnowsze