Strona głównaWiadomościPolitykaSośnierz: "Ludzie często ulegają fałszywym przesłankom i tutaj mamy dokładnie taki przypadek"...

Sośnierz: „Ludzie często ulegają fałszywym przesłankom i tutaj mamy dokładnie taki przypadek” [VIDEO]

-

- Reklama -

Na antenie Polsat News toczyła się dyskusja m.in. na temat aborcji w kontekście umowy koalicyjnej. Polityk Konfederacji Dobromir Sośnierz wskazywał, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego de facto nie zmienił sytuacji kobiet w Polsce.

– Oczywiście, że można ludziom coś wmówić. Ludzie często ulegają fałszywym przesłankom i tutaj mamy dokładnie taki przypadek. Gdyby było tak, jak pani Piekarska twierdzi, że ten wyrok Trybunału Konstytucyjnego spowodował jakieś zagrożenie zwiększone dla życia kobiet, to byłoby to widać w statystykach, że przy porodzie umiera w tej chwili więcej kobiet, czy w przypadku komplikacji ciąży itd. Ale to nieprawda – wskazał Dobromir Sośnierz.

– Mówimy o porodzie – wtrąciła poseł Lewicy Katarzyna Piekarska.

– Albo komplikacji ciąży. Nie ma takich danych. Umiera mniej więcej tyle samo, tylko teraz się o tym mówi – podkreślił polityk Konfederacji.

– To czego przestraszyły się kobiety? – pytała Agnieszka Gozdyra.

– Właśnie tego, że teraz się o tym mówi, a wcześniej się o tym nie mówiło. Teraz się zaczęło wyciągać tą panią – taką czy inną – już nie będę z imienia przywoływał niepotrzebnie, a wtedy tego nie robiono. Czyli zmieniła się percepcja a nie zjawisko. Zjawisko jest dokładnie takie samo, jak było, przesłanka dotycząca zagrożenia życia i zdrowia matki się nie zmieniła, natomiast zmieniła się percepcja społeczna wskutek nagonki – ocenił Sośnierz.

– Czyli mówi pan, że po wyroku Trybunału sytuacja kobiet się de facto nie zmieniła, tak panie pośle? – upewniała się prowadząca.

– Nie zmieniła się pod względem zagrożenia życia i zdrowia wskutek komplikacji ciąży. Tak, bo ta przesłanka się nie zmieniła, a też statystyki się nie zmieniły, czyli nic się nie zmieniło – wskazał.

– I że nie miały się kobiety czego obawiać, tylko wmówiono im, żeby się bały? – dopytywała Gozdyra. – Tak, dokładnie tak – potwierdził Sośnierz.

Źródło:Polsat News

Najnowsze