Strona głównaWiadomościPo masakrze w Strefie Gazy. "Jestem przerażony"

Po masakrze w Strefie Gazy. „Jestem przerażony”

-

- Reklama -

Szef dyplomacji unijnej Josep Borrell oświadczył w środę, że jest zatrwożony wysoką liczbą ofiar śmiertelnych izraelskiego ataku bombowego na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy, i zaapelował do stron konfliktu o respektowanie międzynarodowych zasad wojny.

„Bazując na jasnym stanowisku Rady UE, że Izrael ma prawo bronić się zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym i przy zapewnieniu ochrony wszystkim cywilom, jestem przerażony wysoką liczba ofiar po zbombardowaniu przez Izrael obozu dla uchodźców w Dżabalii” – napisał Borrell w oświadczeniu na X.

- Reklama -

Wcześniej Reuters i AFP podały, cytując oświadczenie zbrojnego skrzydła Hamasu, Brygady al-Kassam, że m.in. siedmiu cywilnych jeńców, w tym trzech cudzoziemców, zginęło we wtorek w izraelskich atakach na obóz dla uchodźców w mieście Dżabalija w Strefie Gazy.

Masakra w Strefie Gazy. Izrael zbombardował obóz dla uchodźców

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

spot_img

Najnowsze