Strona głównaWiadomościŚwiatŻydowska agencja domaga się nadania podwójnych obywatelstw Izraelczykom porwanym przez Hamas

Żydowska agencja domaga się nadania podwójnych obywatelstw Izraelczykom porwanym przez Hamas

-

- Reklama -

Międzynarodowa agencja pozarządowa Centrum Szymona Wiesenthala oświadczyła w niedzielę, że Austria i Niemcy powinny natychmiast przyznać obywatelstwo tych państw wszystkim Izraelczykom porwanym przez palestyńskie ugrupowanie terrorystyczne Hamas. Należy zrobić wszystko, żeby uwolnić niewinnych, uprowadzonych ludzi – podkreślił przedstawiciel Centrum Abraham Cooper.

W jego ocenie obywatelstwo Austrii i Niemiec powinno być nadane zakładnikom natychmiast – podał izraelski portal 7 National News.

W ubiegłym tygodniu amerykański dziennik „New York Times” poinformował, że Hamas może być skłonny uwolnić 50 osób, które zostały uprowadzone 7 października w Izraelu i posiadają podwójne obywatelstwo. Doniesienia z rozmów pomiędzy USA i Katarem, czyli krajem pośredniczącym w negocjacjach z Hamasem, wskazywały, że uwolnienie osób z podwójnym obywatelstwem mogłoby dokonać się niezależnie od działań podejmowanych w sprawie pozostałych ponad 100 porwanych Izraelczyków.

Centrum Szymona Wiesenthala jest organizacją pozarządową służącą ochronie praw człowieka. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z rasizmem, antysemityzmem, ludobójstwem, zbrodniami przeciwko ludności oraz terroryzmem. Jest akredytowane jako organizacja pozarządowa przy Organizacji Narodów Zjednoczonych i UNESCO. Siedziba główna Centrum znajduje się w Los Angeles.

Źródło:PAP

Najnowsze