Strona głównaWiadomościŚwiatWojna z Izraelem wisi w powietrzy. Dramatyczne słowa premiera Libanu

Wojna z Izraelem wisi w powietrzy. Dramatyczne słowa premiera Libanu

-

- Reklama -

Premier Libanu Nadżib Mikati oświadczył w poniedziałek że jego rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby zapobiec przystąpieniu kraju do wojny między Izraelem a palestyńskim Hamasem.

W wywiadzie dla agencji AFP premier Mikati stwierdził, że odbywa się „prawdziwy wyścig z czasem pomiędzy zawieszeniem broni w Gazie”, a możliwą „eskalacją”.

- Reklama -

Libański urzędnik, który rozmawiał z amerykańskim dziennikiem „Washington Post” przyznał, że „w obliczu upadku państwa oraz fatalnej sytuacji gospodarczej Liban i jego ludności nie mogą sobie pozwolić na nowy konflikt”.

Jednak próby nacisku na działający w Libanie, wspierany przez Iran, Hezbollah (szyickie radykalne ugrupowanie, uważane za organizację terrorystyczną przez liczne kraje i Ligę Państw Arabskich – PAP) mogą okazać się nieskuteczne. Liderzy Hezbollahu przyjmują argumenty władz Libanu, ale nie mogą „zaakceptować upadku Hamasu” – twierdzi „WP”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Od 7 października na granicy izraelsko-libańskiej niemal codziennie dochodzi do wymiany ognia między armią izraelską a propalestyńskimi grupami zbrojnymi. Według szacunków AFP od ataku Hamasu na Izrael 7 października w wymianie ognia na granicy zginęło co najmniej 59 osób w Libanie, w większości bojownicy Hezbollahu, ale także czterech cywilów, w tym dziennikarz.

W Izraelu armia poinformowała o czterech ofiarach śmiertelnych – przypomniała agencja.

spot_img

Najnowsze