Strona głównaWiadomościPolska traci w oczach Ukraińców, zyskują Niemcy

Polska traci w oczach Ukraińców, zyskują Niemcy [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Polska straciła aż 20 pkt proc. w rankingu państw, które, zdaniem Ukraińców, najbardziej pomagają broniącej się przed rosyjską napaścią Ukrainie. W górę poszły natomiast notowanie Niemiec.

Sondaż przeprowadzono na Ukrainie na zlecenie Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego (IRI). Z badania wynika, że to wciąż USA, Polska i Wielka Brytania są według Ukraińców tymi państwami, które służą im największą pomocą. Polska zajmuje drugie miejsce, ale wyraźnie traci w stosunku do poprzedniego sondażu.

- Reklama -

Państwem, które najbardziej pomaga Ukraińcom są – według sondażu – Stany Zjednoczone, które wskazało 69 proc. ankietowanych.

Polskę wybrało 51 proc., a Wielką Brytanię – 44 proc. Należy tu jednak odnotować, że w poprzednim badaniu Polskę wskazywał 71 proc.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Czwarte miejsce zajęły Niemcy z wynikiem 22 proc. To także ciekawe, bo w poprzednim badaniu RFN wskazał zaledwie 1 proc. respondentów.

Ukraińcy wskazali także UE (7 proc.), Litwę i Francję (po 5 proc.), NATO (3 proc.), Kanadę, Czechy, kraje bałtyckie, w tym osobno Estonię (po 2 proc.).

1 proc. uczestników badania wymienił ONZ, Łotwę, Niderlandy, Włochy, Turcję, Rumunię, Danię oraz Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

1 proc. Ukraińców nie ma zdania na ten temat.

spot_img

Najnowsze