Strona głównaWiadomościEgipt znów zaatakowany. Nie wiadomo, kto zawinił

Egipt znów zaatakowany. Nie wiadomo, kto zawinił

-

- Reklama -

Silny wybuch, po którym wzniosła się w powietrze chmura gęstego dymu i pyłu, nastąpił w piątek nad ranem w egipskim resorcie turystycznym Taba nad Morzem Czerwonym – poinformowała egipska telewizja Al Qahera. Miasto położone jest w pobliżu granicy z Izraelem.

Później podano, że wybuch spowodowany był uderzeniem rakiety w budynek miejscowej placówki medycznej mieszczącej ambulatorium i w sąsiedni budynek mieszkalny. Sześć osób miało zostać rannych.

- Reklama -

Według Al Qahery wybuch miał związek z wojną między Izraelem i palestyńskim Hamasem w Strefie Gazy.

Izraelski rzecznik wojskowy przekazał, że strona izraelska wie o incydencie, który – jak zaznaczył – „nastąpił poza naszą granicą”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Nie wiadomo dotychczas, która ze stron konfliktu ponosi odpowiedzialność za ten incydent.

Taba jest popularnym wśród zagranicznych turystów ośrodkiem wypoczynkowym, położonym nad Morzem Czerwonym w odległości ponad 350 km od Strefy Gazy, naprzeciwko znajdującego się po drugiej stronie granicy izraelskiego miasta portowego Ejlat.

spot_img

Najnowsze