Strona głównaWiadomościPolitykaPrezydent Andrzej Duda nie przedstawi kandydata na premiera

Prezydent Andrzej Duda nie przedstawi kandydata na premiera

-

- Reklama -

Nie poznamy dziś nazwiska przyszłego premiera; prezydent Andrzej Duda podsumuje konsultacje z liderami partii – przekazał w czwartek w RMF FM szef gabinetu prezydenta RP Marcin Mastalerek.

Szef gabinetu prezydenta był pytany o planowane na czwartek w południe wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy; dopytywano go czy, prezydent przedstawi na nim kandydata na premiera

„Nie poznamy dziś nazwiska przyszłego premiera. Prezydent podsumuje dziś konsultacje ze wszystkimi partiami, liderami partii” – odpowiedział. Zaznaczył, że nie może przedstawić już w mediach tego, co dokładnie powie prezydent. „Myślę, że powie Polakom to, co powiedział podczas tych konsultacji, podsumuje to, co usłyszał” – dodał minister.

Zaznaczył, że prezydent nie przekazał mu, czy podjął decyzję w sprawie wskazania przyszłego premiera. „Jeśli wie, to jeszcze mi nie powiedział” – mówił Mastalerek. Podkreślił, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta i przedstawiona w konstytucyjnym terminie.

„Każdemu (prezydent) wczoraj mówił, i przedwczoraj, dwie rzeczy: że te konsultacje są na poważnie, że nie zawracałby głowy formacjom politycznym gdyby już podjął wcześniej decyzję, a po drugie, że nie dzieje się nic takiego, by skracać kadencję” – dodał Mastalerek.

Źródło:PAP

Najnowsze