Strona głównaWiadomościŚwiatZderzenie na Morzu Północnym. Sześciu marynarzy zaginionych. Polski masowiec uszkodzony

Zderzenie na Morzu Północnym. Sześciu marynarzy zaginionych. Polski masowiec uszkodzony

-

- Reklama -

Sześciu marynarzy jest zaginionych po wtorkowym zderzeniu dwóch frachtowców w Zatoce Niemieckiej na Morzu Północnym – podał portal dziennika „Bild”. Wciąż nie jest jasne dlaczego doszło do kolizji statków „Verity” i „Polesie”, który należy do Polskiej Żeglugi Morskiej. Wszyscy zaginieni to marynarze „Verity”, brytyjskiego frachtowca.

Do zdarzenia doszło około godz. 5 rano 12 mil morskich (22 kilometry) na południowy zachód od wyspy Helgoland.

„Verity”, który był w drodze z Bremy do Immingham w Wielkiej Brytanii, zatonął po kolizji. Jedna osoba została uratowana, „nie ma śladu po pozostałych członkach załogi” – pisze portal „Bilda”. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.

Frachtowiec „Verity”, zbudowany w Holandii w 2001 roku, należał do brytyjsko-holenderskiej firmy żeglugowej Faversham Ships.

Statek „Polesie” wypłynął z Hamburga w poniedziałek wieczorem i był w drodze do hiszpańskiej La Corunii. Frachtowiec utrzymuje się na wodzie, a na jego pokładzie są 22 osoby.

Załoga statku MS Polesie, należącego do Polskiej Żeglugi Morskiej, jest bezpieczna – poinformował PAP Krzysztof Gogol z Polskiej Żeglugi Morskiej. – Jedna osoba z tych rozbitków jest na pokładzie +Polesia+, całą załogę stanowiło 7 osób i pozostałe 6 osób jest poszukiwane – dodał.

Z pierwszych, ale nieoficjalnych jeszcze ustaleń wynika, że „Polesie” był na kursie uprzywilejowanym.

Brytyjski „Mirror”, powołując się na post na Facebooku jednego z pasażerów wycieczkowca Iona, który znajduje się w pobliżu i pomaga w akcji ratunkowej, podał, że odnaleziono trzy ciała.

„Dwa frachtowce zderzyły się niedaleko nas. Iona podjęła 3 ciała. Obok nas są helikoptery i statki ratownicze. Jesteśmy zaangażowani w akcję poszukiwawczo-ratowniczą. W tej chwili się nie ruszamy” – napisał Gary Corbin, jeden z pasażerów Iony.

Informacje o odnalezieniu zwłok nie zostały na razie potwierdzone.

Najnowsze