Strona głównaOpinieSommer komentuje słaby sondaż dla Konfederacji. "Efekt wyrzucenia JKM i..."

Sommer komentuje słaby sondaż dla Konfederacji. „Efekt wyrzucenia JKM i…”

-

- Reklama -

Konfederacja wciąż dołuje w sondażach. Redaktor naczelny Najwyższego Czasu!, Tomasz Sommer, komentuje słabnące poparcie dla prawicowej formacji.

Najnowszy sondaż na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadził 20-22 października, czyli niemal tydzień po wyborach, United Surveys. Wynika z niego, że wybory wciąż wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość wraz z przystawkami, ale z mniejszą przewagą niż 15 października. Na Jarosława Kaczyńskiego i spółkę chce głosować 32,8 proc. ankietowanych.

Drugie miejsce niezmiennie zajmuje Platforma Obywatelska z przystawkami z wynikiem 29,9 proc.

Największy wzrost notuje Trzecia Droga. Na Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołownię wskazało aż 18,7 proc. badanych. Z tego sondażu jasno wynika, że TD jest największym beneficjentem wyborów.

Konfederacja Wolność i Niepodległość zajęłaby czwarte miejsce z wynikiem 6,5 proc., przeskakując tym samym Lewicę, na którą chęć oddania głosu wyraziło 5,4 proc. ankietowanych.

Inną partię wskazałoby 3,5 proc. ankietowanych, a odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wybrało 3,2 proc.

Dla porównania, według oficjalnych danych w wyborach parlamentarnych 15 października Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 35,38 proc. głosów, Koalicja Obywatelska 30,7 proc., Trzecia Droga 14,4 proc., Lewica 8,61 proc., Konfederacja 7,16 proc. Żaden z przedwyborczych sondaży nie pokazał nawet zbliżonego wyniku do oficjalnego. „Najlepszy” różnił się w sumie o 8 pp.

Sommer: Efekt wyrzucenia JKM i…

Nietrudno zauważyć, że utrzymuje się nieprzyjazny Konfederacji trend sprzed wyborów – poparcie dla prawicowej formacji topnieje.

Redaktor naczelny Najwyższego Czasu!, Tomasz Sommer, w swoich mediach społecznościowych skomentował ten fakt.

„Efekt wyrzucenia JKM i powyborczej degrengolady. Albo zostanie przerwana, albo będzie jeszcze gorzej. Czas na poprawę nastrojów” – napisał na X (dawniej Twitter) wolnościowy dziennikarz i publicysta.

Źródło:wp.pl, X

Najnowsze