Strona głównaWiadomościPolskaAlert RCB na Pomorzu w związku z obławą na Grzegorza Borysa

Alert RCB na Pomorzu w związku z obławą na Grzegorza Borysa

-

- Reklama -

Mieszkańcy woj. pomorskiego dostali ostrzeżenie w postaci alertu RCB, w którym są informowani o obławie na Grzgorza Borysa, 44-latka, który jest podejrzany o zamordowanie swojego 6-letniego syna.

„Uwaga! Policja w Gdyni prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu pomiędzy Karwinami a Chwarznem” – taką wiadomość otrzymali we wtorek 24 października mieszkańcy województwa pomorskiego.

Alert RCB dot. obławy na Grzegorza Borysa
Alert RCB dot. obławy na Grzegorza Borysa

Obława na Grzegorza Borysa

We wtorek od rana funkcjonariusze policji przeszukują w poszukiwaniu Grzegorza Borysa lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które znajdują się miedzy dzielnicami Gdyni – Chwarznem a Dąbrową. Policyjne radiowozy stoją na ul. Chwarznieńskiej, Wiczlińskiej i Obwodnicy Trójmiasta. Podobnie, jak w poniedziałek kierowcy muszą liczyć się dużymi utrudnieniami w ruchu podczas poruszania się po Trójmieście.

Lasy, gdzie działania prowadzi policja, to obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odgrodzony ul. Wiczlińską i Chwarznieńską; przez środek którego biegnie Obwodnica Trójmiasta. Teren jest pagórkowaty i pokryty gęstym liściastym i częściowo mieszanym lasem. Przez park wiedzie kilka szlaków turystycznych pieszych i rowerowych – lasem można dostać się z dzielnicy Dąbrowa na Chwarzno i Witomino.

Wtorek jest piątym dniem szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Straż Leśną oraz strażaków.

44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek rano.

Grzegorz Borys uciekł za granicę?

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego Grzegorza Borysa – poinformowała prokuratura.

Czytaj więcej:

Grzegorz Borys uciekł za granicę? Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Najnowsze wieści z Gdyni

Źródło:PAP, NCzas

Najnowsze